İstanbul Süryani Kadim Vakfı ve Ermeni Patriği'nden anlamlı destek

İstanbul Süryani Kadim Vakfı ile İstanbul Rum Patrikliği, Milli Dayanışma Kampanyası'na toplamda 400 bin lira bağışla destek oldu.

İstanbul Süryani Kadim Vakfı ve Ermeni Patriği'nden anlamlı destek
İstanbul Süryani Kadim Vakfı ve Ermeni Patriği'nden anlamlı destek
GİRİŞ 02.04.2020 15:54 GÜNCELLEME 02.04.2020 17:40
Bu Habere 63 Yorum Yapılmış

İstanbul Süryani Kadim Vakfı ile İstanbul Rum Patrikliği, Milli Dayanışma Kampanyası için bağışta bulundu. 

İstanbul Süryani Kadim Vakfı'ndan 100 bin liralık bağış

İstanbul Süryani Kadim Vakfı, Twitter hesabından destek ile ilgili açıklama yaptı. 

Açıklamada şöyle denildi: 

"Cumhurbaşkanımızın COVID-19 salgını nedeniyle başlattığı kampanyaya, İstanbul Süryani Kadim Ortodoks Metropolitliği ve Vakfı adına 100 bin lira bağışla destek veriyoruz. Salgının bir an önce bitmesi için dua ediyor, vefat edenlere Allah'tan rahmet, hastalara acil şifalar diliyoruz." 

İstanbul Rum Patrikliği'nden 300 bin liralık destek

İstanbul Rum Patrikliği'nden yapılan açıklamada, Ortodokslarının dini merkezi durumundaki İstanbul Rum Patrikliği'nin yeni tip koronavirüs salgın krizinin dünyada etkili bir biçimde devam ettiği bu dönemde Ortodoks Hıristiyan alemi başta olmak üzere, istisnasız tüm insanlığın huzurunda üstün sorumluluk duygusuyla durumu yakından takip ettiği belirtildi. 

Tüm toplumun muhafazası amacıyla herkesin evinde kalması, lüzumsuz dışarı çıkmaması tavsiyesinde bulunulan açıklamada, "Yardıma muhtaç olanların imdadına fevkalade gayret sarf ederek yetişen, pandemi ile yüz yüze mücadele ederek görevlerini tüm zorluklara rağmen fedakarca yerine getiren sağlık çalışanlarını tebrik ediyor, teşekkürlerimizi sunuyoruz" denildi. 

"Patrik Bartholomeos Rabb'imize dua etmektedir"

Açıklamada, "Biz Bize Yeteriz Türkiyem, sloganı altında Sayın Cumhurbaşkanımızın başlatıp öncülük ettiği Milli Dayanışma Kampanyası'na tam destek vermenin yanı sıra 1 Nisan'da Ziraat Bankası'ndaki hesaba Patriklik ile Rum Cemaati adına 300 bin liralık bağışta bulunulmuştur. Bu kampanyanın amacına ulaşacağından hiçbir kuşkumuz yoktur" ifadelerine yer verildi. 

Fener'deki Patriklik Katedrali ve Aya Yorgi Kilisesi'nde ayinler, ibadetler ve dini törenlerin halkın katılımına kapalı olduğu ve COVID-19'a karşı tüm önlemlerin alınmış şekilde icra edildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bugüne dek toplumlar arasında anlayış ve dayanışma, çevrenin korunması ve global barışın tesisi için çalışmalarına durmaksızın devam eden Patrik Bartholomeos, gerçekleşen ibadetler esnasında tüm sıkıntıların ve acıların son bulması, Kovid-19 virüsüne karşı Türk devletinin verdiği üstün mücadelenin en kısa süre içinde başarıyla sonuçlanması ve bütün dünyanın en yakın zamanda tam sağlık ve sıhhatine kavuşması için Rabb'imize dua etmektedir." 

YAZDIR
YORUMLAR 63
 • Erol 1 ay önce Şikayet Et
  CHP piyasada henüz yok.
  Cevapla
 • Sinan 1 ay önce Şikayet Et
  bizim cemaatlere kapak olur mu ki? Sorsan biz zaten zekat vermek için toplarız derler. Ulen adamlar notr damme yangınında bir gecede 1 milyar euro topladı. ama varda veriyor derler. Niye sizde yok desen Allah vermedi derler... Çalış kazan desen fakirlik iyidir derler. hayat bahane yaa
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Ey Zillet ittifaki siz hangi cemaatsiniz ki hala 'biz bize yeteriz.' diyemiyorsunuz?
  Cevapla
 • Mücahid59 1 ay önce Şikayet Et
  Onlar ABD, AVRUPA, İSRAİL bize yeter diyor.
  Cevapla
 • alican 1 ay önce Şikayet Et
  Mensubu olduğu kimliğe ve devlete itaat eden kim olursa olsun bizde sayar ve severiz.Reisi kabulleneyen chp,basit bir dayanışma kampanyasında bile ayırıcı,takozculuk yapan chp'nin nesini sevelim.Bu topraklar a hainlik eden her kesimle kanka olmuşlar.Bu suryaniler bence onlardan değerli..
  Cevapla
 • Haso 1 ay önce Şikayet Et
  Devlet niye cine tazminat davasi acmiyor her sey onlarin yuzunden milletinden para alacagina git cinden iste
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle