Bakan Albayrak'tan ücretli öğretmenlere müjde

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Devlet olarak gereken tüm destekleri sunuyoruz ve sunmaya devam ediyoruz. Çalışanların maaşları kısa çalışma ödeneğinden ödeniyor." dedi. Ücretli öğretmenlerle ilgili de müjdeyi verdi.

GİRİŞ 01.04.2020 17:19 GÜNCELLEME 01.04.2020 17:20
Bu Habere 73 Yorum Yapılmış

Berat Albayrak, "Ekonomik İstikrar Kalkanı ile Covid-19 salgınında etkilenen meslek gruplarımızın taleplerini yerine getirmeye devam ediyoruz. Ücretli öğretmenlerimizin ve usta öğreticilerimizin ek ders ücreti ödemelerini de bu süreç boyunca yapmaya devam edeceğiz. #BirlikteBaşaracağız" açıklamalarında bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Milletimizin sağlığını korumak için gerekli tüm tedbirleri alacağız. Hiçbir vatandaşımızın işi kaybetmemesi için canla başla çalışacağız. Firmalara seslenmek istiyorum ücretsiz izne çıkarmak yerine kısa çalışma ödeneğine başvurun. Vatandaşlarımız maaş almaya devam etsin. Azami sağlık hassasiyeti önceliğiyle üretimimizi sürdüreceğiz" dedi.

 

GEREKLİ TÜM DESTEKLERİ ANBEAN VERDİK

Bakan Albayrak yaptığı açılamada, "Bütün dünya Kovid19 salgını ile mücadele ediyor. Sadece salgınla değil, salgının neden olduğu ekonomik sosyal sorunlarla da mücadele ediyor. Tüm dünya tarihte belki de ilk defa ortak bir düşmana karşı aynı endişeyi aynı sorunları yaşıyor. Bu hastalıktan en az hasarla kurtulmak için büyük bir çaba harcıyoruz. Şunu söylemek isterim ki, vatandaşlarımızın sağlığı bizim için her şeyin üstünde. İlk günden itibaren Sağlık Bakanımızla bire bir irtibat kurarak gerekli tüm destekleri an be an verdik" dedi.

"Ortaya konulan yakın takip ile virüsün girişini geciktirdik" diyen Albayrak, "Ülkemizin inşallah bu salgından kurtaracağımıza olan inancımız tamdır. Biz devlet olarak gereken tüm destekleri sizlerin emrine sunmaya devam edeceğiz. Bir kez daha Türk milletinin ne kadar yüce gönüllü olduğunu ortaya koyan bir tabloyla karşı karşıya kaldık. Tarihi dayanışmaya destek sunma çabasında birçok farklı STK'lar altında yardım kampanyası başlattı" diye konuştu.

SALGINLA VE EKONOMİK TAHRİBATLA DA SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ

Bakan Albayrak, "Biz Allah'ın izniyle bu salgından, bu badireden çok daha güçlenerek çıkacağız. O güne kadar tek bir gayemiz var, salgınla da neden olduğu ekonomik tahribatla da sonuna kadar mücadele edeceğiz" dedi.

Albayrak, "Bu salgın hepimizi, sevdiklerimizi, yakınlarımızı tehdit ediyor. Böyle bir tehdide karşı bütün önyargılardan, bütün fikri duygulardan sıyrılarak mücadele edebiliriz. Milletimizin sağlığını korumak için gerekli tüm tedbirleri alacağız. Hiçbir vatandaşımızın işi kaybetmemesi için canla başla çalışacağız. Azami sağlık hassasiyeti önceliğiyle üretimimizi sürdüreceğiz. İşini gelirini kaybeden vatandaşların sorunlarını ivedilikle çözmek için var gücümüzle çalışacağız. Bu salgın ekonomide tarihi kur saldırılarının yanında, aynı anda enflasyon ve faizlerle mücadeleyle geçen bir dönemin hemen ardından geldi. Sağlam finans sektörümüz, kapsayıcı sosyal güvenlik sistemimiz ve güçlü sağlık altyapımızla dünyadaki pek çok ülkeden daha iyi durumdayız" ifadelerini kullandı.

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
koronavirüs
YAZDIR
YORUMLAR 73
 • metin 2 ay önce Şikayet Et
  Başlarda çok kızmıştım size ama zaman içerisinde gördüm ki Gerçekten bu kurum için bu dönemde gelebilecek en uygun şahıslardanmışsınız.. Rabbim emeklerinizi kolaylaştırsın Allah Razı olsun....
  Cevapla
 • FEHMİ 2 ay önce Şikayet Et
  Ogretmenler bu zorlu donemde bos bos oturmasinlar vefa yardimkarina onlarda katilmali milli egitim bakanimiz ve diger bakanliklar bos bekleyen personelinin bu zorlu surecte elini taşın altina koymalari saglanmali iyi bir sekilde kriz yonetilmeli sadece saglikciya zabita asker polise gorev dusmemeli
  Cevapla
 • Aaa 2 ay önce Şikayet Et
  Çarşı ve mahalle bekçileri ile maaşlarını taban ayıklarindan kıyaslayan öğretmenler şimdide evde yataklarında yatarken dışarıda çalışan bekçiler ile kendilerini kıyaslıyor mu halen acaba.
  Cevapla
 • cafer c 2 ay önce Şikayet Et
  Bu bakış açınla bu ülkeye fayda vermezsin, emin ol.
  Cevapla
 • vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  sayın bakan kimseden bir kuruş hibe yardım istemiyorum. devlet bankası vakıfbank 1,99 dan teminatsız tüketici kredisi verdi. bir yıl ödedim. takibim icram yok. yinede faizler düştüğü halde yapılandırma yapmıyor, limitin yetmiyor, teminat göster diye süründürüyor. bana 1,99 dan faizle verirken 260 bin lirayı geri ödeyebileceğimi düşünen banka ne olduda 170 bini ödeyemeyeceğimi sanıyor.
  Cevapla
 • turan 2 ay önce Şikayet Et
  kronik hastayım tansiyon şeker sokaga çıkma yasagı nedeniyle işe gidemiyorum kısa işsizlik ödenegi olmuyormuş iş yeri üçretsiz izin diyor sebeb biz küçülmeye gitmedigimiz için ben suanda evde bekliyom
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle