Başkan Erdoğan imzaladı, 3 milyar liralık kaynak sağlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı kararla belediyelere salgınla mücadelede kaynak sağlandı. Belediyelerin aylık vergi payı ödemelerinden borçlarına karşılık yapılan kesinti, 3 ay boyunca yapılmayacak. Nisan, Mayıs, Haziran aylarında bu kesintinin yapılmamasıyla belediyeler 3 milyar TL tutarında kaynak imkanı kazanacak.

Başkan Erdoğan imzaladı, 3 milyar liralık kaynak sağlandı
Başkan Erdoğan imzaladı, 3 milyar liralık kaynak sağlandı
GİRİŞ 29.03.2020 02:10 GÜNCELLEME 29.03.2020 02:58
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

RESMİ Gazete'de yayımlanan karara göre belediyelerin, borçlarına karşılık vergi payı ödemelerinden 3 ay kesinti yapılmayacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararla, belediyelere salgınla mücadelede kaynak sağlandı. Belediyelerin aylık vergi payı ödemelerinden borçlarına karşılık yapılan kesintinin, 3 ay boyunca yapılmayacağı açıklandı. Yayımlanan kararda şu ifadelere yer verildi:

"Büyükşehir belediyeleri, il özel idareleri, belediyeler ve bunların bağlı kuruluşlarının borçlarına karşılık genel bütçe vergi gelirleri tahsilat toplamı üzerinden ayrılacak paylardan yapılacak kesintilere ilişkin esaslarda değişiklik yapılmasına dair esasların yürürlüğe konulmasına 5779 sayılı kanunun 7. maddesi gereğince karar verilmiştir."

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 14
 • Turkiyem 8 ay önce Şikayet Et
  Hdp chp beldelerine kaynak vereceginize sehit polis asker saglik vatan seven vatandaslara verin daha iyi
  Cevapla
 • izmir hakkı kul 8 ay önce Şikayet Et
  izmirde metro ile yolculuk yaptım 1 ay devamlı çankayaya işe gidiyorum belediyenin bir yeri ilaçladığını görmedim bu paraları heba etmesinler
  Cevapla
 • Mustafa k. 8 ay önce Şikayet Et
  Ben maasla çalışan devlet memuruyum, Kredi taksitlerim var, onlar odenmesin ben aylık 500 TL ile 5 kişi gecinirim. Maaşım devletime kalsın.
  Cevapla
 • laz 8 ay önce Şikayet Et
  asgari ücret seviyesi ve altında geliri olan her türk vatandaşına 3 ay boyunca brüt asgari ücret tutarında destek saglanmalı.istisnasız.
  Cevapla
 • ali 8 ay önce Şikayet Et
  ibb ye herhangi bir kaynak vermeseydiniz sn başkanım.. baksın başının çaresine ! metrobüsler allahlık.. sefer sayıları çok azaltıldı. korku içinde işe gidip geliyoruz.. lütfen bu olaya bir el atın.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle