Dünya devlerinden ortak karar! Milyonlarca maske üretecekler

Ünlü moda markaları maske bağışlamak ve üretime geçmek için atağa kalktı. Bir çok moda devi üretimlerini koronavirüs ile mücadeleye doğru çeviriyor.

Dünya devlerinden ortak karar! Milyonlarca maske üretecekler
Dünya devlerinden ortak karar! Milyonlarca maske üretecekler
GİRİŞ 26.03.2020 09:43 GÜNCELLEME 26.03.2020 09:45
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Covid-19 salgını nedeniyle özellikle sağlık çalışanlarının en çok ihtiyaç duyduğu malzemelerin başında maske geliyor. Sağlık çalışanları dışında, hastalık belirtisi, bağışıklığı zayıf ve KOAH, astım gibi hastalıkları olanların kullanması önerilen maske stoklarında yaşanan sıkıntıya çözüm bulmak için moda dünyasından destek geldi.

 

 

The Guardian'ın haberine göre moda devleri Prada, Yves Saint Laurent ve Gucci, merkezlerini maske üretim merkezine dönüştürme kararı aldı. 

AÇIKLAMALAR PEŞ PEŞE GELDİ

 

 

İtalyan moda evi Prada, 6 Nisan'a kadar 110 bin maske üreteceğini açıkladı. 1921’de İtalya’da kurulan moda evi Gucci’nin 1 milyonu aşkın maske üreterek ‘seferberliğe’ katılacağını açıklamasının ardından ünlü Fransız marka Yves Saint Laurent ve merkezi İspanya’daki Balenciaga’dan da ‘taahhüt’ geldi.

Dior, Fendi, Louis Vuitton ve Givenchy’yi bünyesinde barındıran LVMH geçen hafta Çinli bir üreticiyle anlaştı ve Fransız yetkililere 40 milyon maske sözü verdi.

Geçen hafta, İspanyolların sahibi Zara , zaten 10.000 maske bağışladığını ve bu hafta sonuna kadar 300.000 kişinin gönderileceğini söyledi. Hafta sonu boyunca İsveç’in dünyaca ünlü hazır giyim firması H&M Group, tedarik zincirini hastaneler ve sağlık çalışanları için koruyucu ekipman üretmek üzere yeniden bir plan düzenleyeceğini söyledi. Mango ise İspanya’daki hastanelere 2 milyon maske bağışlayacağını açıkladı.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 13
 • Üretelim 4 ay önce Şikayet Et
  Allah razı olsun hükümetimizin büyük çalışmaları ile üretenlerimizden, devlet kuruluşlarımız özel sektör kuruluşlarımız üniversitelerimizin ilgili bölümleri bütün Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimiz tıpkı savunma sanayimiz gibi diğer alanlarda da çokça üretimler ve ARGE'ler yapalım ölümcül virüslere karşı ülkemizde tıbbı araçlar dezenfeksiyon ürünleri aşılar ilaçlarlar üretelim ürettiklerimizden dışarıya ihraç edeceklerimizi de ancak hükümetimizin onayı ile yapmalıyız.
  Cevapla
 • tarkan 4 ay önce Şikayet Et
  dünyada hergün açlıktan 18 bin insan ölüyorken kimsenin sesi çıkmıyordu şimdi ne oldu ilahi adalet bu olsa gerek
  Cevapla
 • yahya 4 ay önce Şikayet Et
  hadi bunlarada fırsatçı deyin..
  Cevapla
 • farabi 4 ay önce Şikayet Et
  yurt içinde yapılanları gözden kaçırmayın lütfen.. LCWAIKIKI ilk etapta 3 milyon maske üretip devlete bağışlayacak. sonrasında yine kendi üretim tesislerinde koruyucu ekipman ve maske üretmeye devam edecek...
  Cevapla
 • Hakan 4 ay önce Şikayet Et
  Lcwaikiki niye yatıyor ürün imalat hanesinde indanlat için bedava maske üretsin hep para kazanılmaz.malatya Taha tekstil .waikikinin boş durmasın birazda seferberlik yapsın parasız ücretsiz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle