65 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı olanlar maaşlarını evden alacak

İçişleri Bakanlığı, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanların emekli maaşlarını evlerinden alabilmeleri için valiliklere talimat verdi.

65 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı olanlar maaşlarını evden alacak
65 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı olanlar maaşlarını evden alacak
GİRİŞ 25.03.2020 20:27 GÜNCELLEME 25.03.2020 21:42
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

İçişleri Bakanlığı ile Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası, Denizbank ve PTT arasında yapılan mutabakat kapsamında sokağa çıkma yasağı olan 65 yaş ve üstü vatandaşların maaş ödemeleri evlerinde yapılmaya başlandı.

 

 

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanların maaşlarını evlerinden alabilmeleri için 81 İl valiliğine talimat gönderdi. Buna göre; Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası, Denizbank ve PTT ile varılan mutabakat kapsamında valilikler ve kaymakamlıklar koordinasyonunda sokağa çıkma yasağı olanların maaş ödemeleri evlerinde yapılmaya başlandı.

4 banka ve PTT şubelerinin yapacağı emekli maaş ödemelerinde öncelik banka görevlilerinde olacak. Banka görevlilerinin yetersiz kaldığı yerlerde ödemeler, valilik ve kaymakamlıklar tarafından Vefa Sosyal Destek Grubun'dan banka şubelerine bildirilecek yetkili kamu görevlileri aracılığıyla yapılacak.

Sokağa çıkma yasağı olanların maaş ödemelerine başlandı. Evden maaş ödemesi şu şekilde oluyor:

65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlar evde ödeme/Havale-EFT talimatı konusundaki taleplerini valilik ve kaymakamlıklara 112, 155 ve 156 numaralı telefonlar aracılığıyla iletiyor. Şubede iletilen talimata istinaden müşteri hesabından yetkili kamu görevlisine ödeme yapılıyor. İşlem tutarı kendisine teslim edilen banka görevlisi ile yetkili kamu görevlisi müşterilere işlem tutarı teslim ettikten sonra, ödemelerin yapıldığına dair tutanağı ilgili banka şubesine teslim ederek süreci tamamlıyor. Müşterinin adresinde bulunamaması halinde tutar yetkili kamu görevlisi tarafından Banka şubelerine iade ediliyor. Sürece ilişkin olarak kullanılacak olan formlar ve süreç bilgiler söz konusu banka şubeleri ve PTT ile paylaşıldı.

KAYNAK: DHA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • özel sektör 8 ay önce Şikayet Et
  65 yaş üstü ve kronik hastalardan bahsetiyoruz.ben özel sektör çalışanıyım ve kronik rahatsızlıgımdan dolayı 28 marta kadar yıllık izinliyim. yaşım 33. yıllık izinim bittiginde ne yapacaklar bu durumda özel sektör çalışanı olarak merak ediyorum bununla ilgili işci ne olacak idari izin mi sayılacak özel sektörüde kapsayan geniş kapsamlı bi haber yapsanız
  Cevapla
 • ilginç 8 ay önce Şikayet Et
  maaş ödeyemeyen günlerden evine ayağına giden maaşlar
  Cevapla
 • Sabır 8 ay önce Şikayet Et
  Yalnız lutfen onlem alın. Dolandırıcılar bu durumu lehine cevirmek icin kullan bilir. Yaşlılarımıza sadece polis maasini getirsin. Banka gorevlisi gibi giyinmek davranmak kolay. Bunu suistimal edenler de olacaktır lutfen dikkatli olalım
  Cevapla
 • Selim 8 ay önce Şikayet Et
  Hiç bir şekilde gelenler eve kabul edilmesin. Gelen görevliler randevulu gelsin. Emeklilerin güvendikleri bir yakınları o esnada kapı dışında yanlarında olsun.
  Cevapla