Düğünde takılan takıları 40 yıl sonra geri aldı

Yargıtay tanık beyanlarını esas alıp karar verdi. 1980 yılında evlenen kadın, düğünde takılan ziynet eşyalarını mahkeme kararıyla tam 40 sene sonra almayı başardı.

Düğünde takılan takıları 40 yıl sonra geri aldı
Düğünde takılan takıları 40 yıl sonra geri aldı
GİRİŞ 22.03.2020 13:13 GÜNCELLEME 22.03.2020 14:17
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Düzenlenen merasimle 1980 yılında evlenen çift, bir süre sonra geçimsizlik yaşamaya başladı. Aile Mahkemesi’nde açılan boşanma davasında davacı kadın, düğünde takılan altınları da talep etti. Mahkeme, altınların koca tarafından bozdurularak daire alındığına dikkat çekerek, kadının ’22 ayar 2 metre altın zincir, 22 ayar 8 adet bilezik, 22 ayar kolye, küpe, yüzükten oluşan 1 adet set takımı, 3 adet küçük altının aynen iadesine’ yönelik talebini geri çevirdi. Davalı koca ise, dava konusu ziynetlerin abartılarak yazıldığını ve zenginleşme hedefine yönelik talep edildiğini ileri sürerek davanın reddini istedi.

 

 

Mahkemece davacının tanıklarının görgüye dayalı bilgilerinin bulunmadığı, ziynet eşyalarının davacı kadının rızası dışında elinden alınarak bozdurulduğunun davacı tarafça ispat edilemediği gerekçesiyle davanın reddine hükmedildi.

Yargıtay 3. Dairesi, davacının tanıklarının somut ve görgüye dayalı beyanları ile ziynet eşyalarının davalı tarafından bozdurulduğunun davacı tarafça ispatlandığına dikkat çekerek, mahkeme kararını bozdu.

 

 

Yeniden görülen davada Aile Mahkemesi, davacı kadının 40 yıl önce düğününde takılan altınların iadesine hükmetti.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 12
 • Asker 2 yıl önce Şikayet Et
  Yargıtay boşanma süreçlerinde sosyal yapımızı değerlendirmeden karar alıyor!! 40 YIL SONRA NERDE BULMUŞLAR O ŞAHİTLERİ!!!! BU NASIL Bİ ZİHNİYET!!!!
  Cevapla
 • tekin 2 yıl önce Şikayet Et
  bu sistemde kadın her zaman haklıdır.
  Cevapla
 • Hamburg'lu 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu devirde resmi evlilik akıl kârı değil
  Cevapla
 • Millet 2 yıl önce Şikayet Et
  Yazıklar olsun diyorum
  Cevapla
 • ahmet 2 yıl önce Şikayet Et
  bu nasil bir zihniyet ya 1980 yilinda evlenmissi su an 60 yas ortalamasinda birileri . biz ne ara bu kadar karsiligini bulamadigim seviyesiz bir tanim olduk . bu kadarmu paragoz olduk . bu mahkemeyinkazanan sahsi da aciklayin bilsinbherkez
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle