Bakanlıktan bir genelge daha! 81 ile gönderildi

İçişleri Bakanlığı'nın 81 ile gönderdiği genelge ile berber, kuaför, güzellik merkezlerinin faaliyetleri bugün saat 18.00 itibariyle geçici olarak durdurulacak.

Bakanlıktan bir genelge daha! 81 ile gönderildi
Bakanlıktan bir genelge daha! 81 ile gönderildi
GİRİŞ 21.03.2020 16:05 GÜNCELLEME 21.03.2020 16:12
Bu Habere 34 Yorum Yapılmış

İçişleri Bakanlığı; asker uğurlama töreni ve piknik faaliyetlerinin ardından aldığı yeni bir kararla berber, kuaför ve güzellik merkezlerinin faaliyetlerinin geçici olarak durdurulması yönünde karar aldı.

 

 

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine gönderdiği "Koronavirüs Tedbirleri" konulu ek genelgede, berber, kuaför, güzellik merkezlerinin faaliyetlerinin bugün saat 18.00 itibarıyla geçici süreliğine durdurulacağını bildirdi.

BAKANLIK'TAN BİR GENELGE DAHA

 

 

Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasını engellemek ve vatandaşları korumak amacıyla daha önce bazı umuma açık yerlerin faaliyetlerinin geçici süreliğine durdurulması için illere genelgeler gönderen İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirmeler sonucunda, alınan tedbirlere ilave olarak bir genelge daha gönderdi.

BUGÜN SAAT 18.00 İTİBARİYLE DURDURULACAK

Genelgeyle, yapılan işlem sırasında birçok kez fiziksel temasın olması nedeniyle, berber, güzellik salonu/merkezi, kuaför gibi iş yerlerinin faaliyetleri bugün saat 18.00 itibarıyla geçici süreliğine durdurulacak.

KONUNUN TAKİPÇİSİ OLUNACAK

Bakanlık, söz konusu bu tedbirlere ilişkin vali/kaymakamlar tarafından il/ilçe belediyeleri ile iş birliği içinde ilgili kanun hükümleri çerçevesinde gerekli tedbirlerin ivedilikle planlanması/uygulanması ve kolluk birimleri tarafından konunun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini istedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 34
 • Konya ..42 6 ay önce Şikayet Et
  kafayı 3 numara traş yaptırmak gerekir 2 ay rahat ederiz..
  Cevapla
 • Zekigören 6 ay önce Şikayet Et
  Gençler ölmüyor, ciddi hasar alıyor ! 20 yıl sonra başka bir şey çıkabilir ! aman haa biz genciz sağlıklıyız güçlüyüz demeyin, kurallara riayet ediniz. Tedbir kulun ibadeti, takdiri Allah'ın adaletine bırakalım, karamsarlık yapmayalım, evde hafif spor yapalım hareketsiz kalmayalım, kitap okuyalım ekranlara sürekli bakmanın zararlı olduğunu bilelim
  Cevapla
 • A.Yücel 6 ay önce Şikayet Et
  Güzel ve yerinde bir uygulama. Tehdit geçtikten sonra Pazar günleri için nöbetçi berber uygulaması getirilmeli.
  Cevapla
 • Ali telli 6 ay önce Şikayet Et
  Her aksam yasak geliyor bari tum turkiyeye sokaga cikma yasagi ilan edilsin hic yoktan sokaklar daha cabuk temizlenir olan alt tabaka isci sinifina oluyor heran olumle burun buruna calismaya devam ediyor
  Cevapla
 • Hakan 6 ay önce Şikayet Et
  Sakal tamamda saçları ne yapacağız.kaptan mağara adamı mı olacağız
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle