Tüm imkanlar seferber edildi! Tedbirler üst seviyede

İstanbul Havalimanı’na yolcu taşıyan Havaist otobüsleri dezenfekte ediliyor. Havaist'ten yapılan açıklama göre, Havaist tüm ekibiyle birlikte kış aylarında artış gösteren salgın hastalıklar ve özellikle koronavirüs nedeniyle yaşanan tedirginlikleri en aza indirmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

GİRİŞ 18.03.2020 12:32 GÜNCELLEME 18.03.2020 12:33
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Salgın hastalıklar, dünyada ve Türkiye'de, kış aylarının getirdiği mevsim koşullarıyla birlikte artışa geçiyor. Virüslerin en çok yayılma riski taşıdığı ortak kullanım alanlarının temizliği, bu nedenle büyük önem taşıyor. Havaist her gün on binlerce yolcunun kullandığı toplu ulaşım araçlarındaki rutin temizlik işlemlerini, koronavirüs salgını nedeniyle en üst seviyeye çıkardı.

 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Havaist Operasyon Genel Müdür Yardımcısı Bertan Kale, her gün on binlerce yolcuya hizmet veren Havaist otobüslerinde rutin temizlik işlemlerinin yapıldığını belirtti. Koronavirüs salgınının başlamasıyla tüm araçlarda dezenfektan işlemi gerçekleştirdiklerini kaydeden Kale. "Şu anda dünyada söz konusu olan virüs salgını riski nedeniyle biz de periyodik olarak uyguladığımız temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerimizi artırdık. Yolcularımızdan bu konuda olumlu geri dönüşler alıyoruz, risk ortadan kalkana kadar tüm imkanlarımızla süreci bu şekilde sürdürmeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

 

 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 3
 • Ali 2 yıl önce Şikayet Et
  Bunlar iyi güzelde herşey insanımızda bitiyor..bizim millet bana bize birşey olmaz modunda çoğunluk..anlamıyorlar..İtalyanlar biz bunu yaptık kimse yapmasın diyorlar ama..anlayan nerdee...tamam belki 40-50 yaşına kadar önemli bir hastalığı yoksa yada varda bilmiyorsa gizli şeker kalp ciğer hastalıkları gibi çok büyük sorun değil ama onların bulaştıracağı anne baba dede mine teyzeler amcalar sevdiklerimiz...Allah rızası için bu büyük kul hakkı demek...uyarılara uyalım...Geçen Eyüp Sultan Camisini gösterdi cemaat imam olmasada biri geçip kıldırıyor yüzlerce kişiye...Devlet bu ve benzeri şeylerin önüne geçmek için camileri kiliseleri ve diğer ibadet yerlerini tamamen kapatmalı...
  Cevapla
 • Ali 2 yıl önce Şikayet Et
  Kapatılmadı...imamlar yok sadece...isteyen tek başına kılsın diye açık..ama bizim millet cemaat oluyor bi şekilde yinede...Eyüp Sultanı gösterdi tv ...yüzlerce insan cemaat oldu...böyle olmamalı...birinde varsa diğerlerine geçse büyük kul hakkı...devlet kapılarını kapalı mekanların tamamen kapatmalı
  Cevapla
 • maho 2 yıl önce Şikayet Et
  Kapatıldı zaten kardeşim haberin yokmu
  Cevapla