Rus havayolu sektöründe “iflas endişesi"

Rusya Federal Havacılık Ajansı (Rosaviatsiya) Başkanı Aleksandr Neradko, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle durdurulan uçuşların, bazı Rus hava yolu şirketlerinin iflasına yol açabileceğini söyledi.

Rus havayolu sektöründe “iflas endişesi"
Rus havayolu sektöründe “iflas endişesi"
GİRİŞ 17.03.2020 13:41 GÜNCELLEME 17.03.2020 13:42
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Neredko, başkent Moskova’da Rosaviatsiya yetkilileri ile gerçekleştirdiği toplantıda, koronavirüs salgını nedeniyle Rus havacılık sektöründeki gelişmelere dair değerlendirmelerde bulundu.

 

 

Koronavirüs salgını nedeniyle Rusya’daki hava yolu şirketlerinin gelirlerinde önemli kayıplar yaşandığına işaret eden Neredko, “Durdurulan uluslararası uçuşlar ve rubledeki değer kaybı yüzünden başta hava yolu şirketleri olmak üzere sektörde iflas riskleri ortaya çıkıyor.” dedi.

Sektördeki mali kayıplara dair çeşitli tahminlerin yapıldığını belirten Neredko, “Söz konusu tahminlerin teyit edilmesi gerekiyor ama kayıplar 100 milyar rubleyi (yaklaşık 1,35 milyar dolar) geçebilir.” diye konuştu.

 

 

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, bugün yaptığı açıklamada, virüs salgını nedeniyle kayıplar yaşayan hava yolu şirketlerine yönelik yardım yapılmasıyla ilgili çalışma yürütüldüğünü söylemişti.

Rusya, aralarında Çin, bazı Avrupa Birliği ülkeleri, İran ve Özbekistan’ın bulunduğu çok sayıda noktaya yapılan uçuşlara sınırlandırma getirmişti.

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Realist 10 ay önce Şikayet Et
  Suriye deki tutarsızlıklarınızla siz bunu hakettiniz....
  Cevapla
 • Momedo 10 ay önce Şikayet Et
  Thy dahil bizimkilerde risk taşıyor. Ayrıca dışarıya üretim için çalışan firmalarda.
  Cevapla
 • Abdullah 10 ay önce Şikayet Et
  Bu da ayrı bir uyanık devletten nasıl para koparirim derdinde milletin sırtından gecindiniz bu zor zamanda çalışmasa da insanların hakkını vereceksiniz
  Cevapla