Bankalardan emeklilere coronavirüs uyarısı

Tüm dünyada etkili olan koronavirüs salgını nedeniyle bankalar, emeklilerin promosyon işlemleri için şubeye gitmeden dijital ortamdan işlemlerinin yapılacağını duyurdu.

Bankalardan emeklilere coronavirüs uyarısı
Bankalardan emeklilere coronavirüs uyarısı
GİRİŞ 17.03.2020 08:47 GÜNCELLEME 17.03.2020 08:49
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Bankacılar, emekli aylığı alan vatandaşlara yönelik olarak, koronavirüs salgını nedeniyle emekli promosyonu işlemleri için şubelere gitmeden, dijital bankacılık kanalıyla bu işlemlerin yapılabileceği uyarısında bulundu.

2020-2023 dönemi için Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve bankalar arasında emeklilere maaş promosyonu yeni sözleşme çalışmalarının tamamlanmasıyla, bu kapsamda banka şubelerinde yoğunluk gözleniyor.

Özellikle koronavirüs salgınının tüm dünyayı etki altına almasının ardından hükümet salgının yayılmasını önlemek için çok sayıda tedbir aldı. Gerekli olmadıkça toplu alanlarda bulunulmaması ve bu dönemi vatandaşların asgari temasla geçirmesi uyarıları yapıldı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre bankacılık sektörü de bu kapsamda müşterilerine önemli uyarılarda bulundu. Bankacılar salgının en fazla etkilediği yaş grubu içinde olan emeklilerin, halihazırda şubelere promosyon işlemleri için yoğun şekilde geldiğini ifade etti.

Emeklilik promosyon işlemleri başta olmak üzere çok sayıda bankacılık işlemlerinin şubeye gidilmeksizin diğer kanallardan yapılabildiğine dikkati çeken bankacılar, internet bankacılığı, mobil bankacılık, çağrı merkezleri, ATM ve SMS kanallarından 7 gün 24 saat hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde işlemlerini gerçekleştirebileceklerini belirttiler.

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • zafer gülten 2 ay önce Şikayet Et
  aman da aman bankalar bizi düşünürlermiymiş....digital ortamdan işlem yapılınca ya internet kitlenecek yada karşınıza -yoğunluk nedeniyle işleminiz sıraya alınmıştır-yazası çıkacak.bankalar için vatandaş parasını ne kadar geç alırsa kar,çünki parayı işletiyor,faiz kazanıyorlar.
  Cevapla
 • sakaryalı 2 ay önce Şikayet Et
  atm lerede bir çözüm getirilmesi gerek herkes parmağıyla şifre yazıyor tedbir alınması lazım
  Cevapla
 • Hadan 2 ay önce Şikayet Et
  Tedbir: Bundan sonra şifreni atmelerde toynaklarınla yazarsan virüs bulaşmaz.
  Cevapla
 • dadaşlar. 2 ay önce Şikayet Et
  yahu hangi yaşli insan dijital ortam kullaniyor ben bankaciyim gelin gorun içerisi tıklım tıklım kimse kurallara uymuyor bu işin sonu felaket
  Cevapla
 • uquraslan 2 ay önce Şikayet Et
  yaşlılar şubenin kapısını zor açıyor digital ortamı nerden bilecekler
  Cevapla