Yıldız Holding, Özen Kişisel Bakım’ı Japon kağıt şirketi Daio’ya sattı

Yıldız Holding çatısı altında faaliyet gösteren ve Komili Bebe, Baby Star ve Rozi gibi markaları bünyesinde barındıran Özen Kişisel Bakım, 153,7 milyon TL şirket değeri karşılığında Japonya’nın en büyük kağıt üreticilerinden Daio firmasına satıldı.

Yıldız Holding, Özen Kişisel Bakım’ı Japon kağıt şirketi Daio’ya sattı
Yıldız Holding, Özen Kişisel Bakım’ı Japon kağıt şirketi Daio’ya sattı
GİRİŞ 02.03.2020 22:35 GÜNCELLEME 02.03.2020 22:38
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Japon Daio firmasının internet sitesinde yapılan açıklamada, şirketin, Asya dışında yatırım genişleme alanları araştırırken benzersiz jeopolitik özelliklere sahip olan Türkiye'ye odaklanmaya başladığı ve 2014 yılından bu yana da Türkiye'de pazar araştırması yapmakta olduğu kaydedildi. Türkiye'nin 82 milyonluk nüfusu ile iç hijyen pazarında sağlam bir büyüme kaydetmesinin beklendiği vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 

"Daio, yılda 1 milyondan fazla doğum gerçekleşen ve Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Rusya'ya ve komşu ülkelerine ihracat için bir üretim üssü olma potansiyeline sahip olan Türkiye'de 2017 yılında İstanbul'da bir temsilcilik ofisi kurdu. Ayrıca Daio, Rusya'daki pazarlama faaliyetlerini güçlendirmek için Temmuz 2019'da Moskova'da bir temsilci ofisi açtı. 

1998 yılında kurulan Özen, İstanbul'a yakın mükemmel bir konumda bulunan bir fabrikaya sahip.  Şu anda Daio’nun bebek bezi, ıslak mendil ve tuvalet malzemeleri de dahil olmak üzere üç ürün kategorisinde ürünler üretmekte ve satmaktadır.  Daio, Türkiye'de bir fabrika kurmayı değerlendirdi. Müzakereler sonucunda Daio, Özen Kişisel Bakım'ı Yıldız Holding'ten almanın uzun vadeli vizyonunu gerçekleştirmek için en etkili seçenek olduğu sonucuna vardı." 

 

 

KAYNAK: AA
YORUMLAR 15
 • ayhan 4 yıl önce Şikayet Et
  Satıp satıp İngiltereye mi gidecek bu adamlar.
  Cevapla
 • Müslüm 4 yıl önce Şikayet Et
  Gerçek soy ismi berkson olan aile davut yıldızı anlamına gelen Ülker soy ismini sonradan aldılar.
  Cevapla
 • Aliye 4 yıl önce Şikayet Et
  Kimin yıldız holding ?
  Cevapla
 • Yavuz Gürbüz 4 yıl önce Şikayet Et
  Malesef gemiyi terkedenler kervanına murat bey de katılmış gibi görünüyor. Yazıklar olsun sizin insanlığınıza.
  Cevapla
 • Ali 4 yıl önce Şikayet Et
  Bedava satmış fabrikayı.murat işi bozmuş çok darda demek ki.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle