13 milyon emeklinin gözü promosyonda

TESK Başkanı Palandöken, bankaların emekli vatandaşlara dişe dokunur bir şekilde katkı vermesi gerektiğini söyledi

13 milyon emeklinin gözü promosyonda
13 milyon emeklinin gözü promosyonda
GİRİŞ 24.02.2020 21:02 GÜNCELLEME 24.02.2020 21:02

Ülke genelinde 13 milyona yakın emeklinin bankalar tarafından ödenecek promosyon sayesinde rahat bir nefes alacağını ve piyasaların da sıcak para sayesinde hareketleneceğini belirten, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Emeklilerin ilk kez 3 yıl önce aldığı banka promosyonları günümüz ekonomik şartlarına uygun olarak yeniden güncellenmeli" diye konuştu.

 

 

Promosyon sayesinde milyonlarca emeklinin derdine derman olunurken piyasanın da canlandırılması gerektiğini söyleyen Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "SGK ile bankalar arasında 2017'de imzalanan protokolle emekli vatandaşlarımız maaşlarını anlaştıkları bankadan alma taahhüdü vererek ilk kez toplu banka promosyonu almıştı.

Banka promosyonlarında milyonlarca emeklinin sözleşme süresi ise bu ay sonunda bitiyor. Yeni dönemde de Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ile SGK arasında yapılacak sözleşme ile promosyonlar artarak devam etmeli. Özellikle son dönemde harcamalardaki artışlardan dolayı geçim şartları güçleşen emekliler rahat bir nefes alırken, piyasaya da sıcak para girer.

 

 

Bankaların bunları hesaba katarak emekli vatandaşlara dişe dokunur bir şekilde katkı vermesi lazım. Yeni dönemde verilecek olan promosyonlar günümüz ekonomik koşullarına ve son üç yılın enflasyonu dikkate alınarak mutlaka güncellenmeli" dedi.

ETİKETLER
emekli maaşları
YAZDIR