Son dakika! Bakan açıkladı! Milyonlarca kişiye tayin müjdesi

Son dakika haberi! Sağlık Bakanı Koca, kurum içi naklen tayin ile yer değişikliği yapılan personelin eşine kıdem şartı aranmaksızın tayin olanağı getirildiğini bildirdi.

Son dakika! Bakan açıkladı! Milyonlarca kişiye tayin müjdesi
Son dakika! Bakan açıkladı! Milyonlarca kişiye tayin müjdesi
GİRİŞ 16.01.2020 16:01 GÜNCELLEME 16.01.2020 17:10
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca milyonlarca kişiyi ilgilendiren son dakika açıklaması yaptı.

 

 

Bakan Koca, yazılı açıklamasında, sağlık çalışanlarının memnuniyeti yönünde önemli bir adım daha attıklarını vurgulayarak, "Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği"nde çalışanların beklentilerini karşılayacak düzenlemeler yaptıklarını ifade etti.

"Sağlık çalışanlarımızın bize en çok talep ilettikleri konulardan biri olan eşlerin görev yeri değişikliği taleplerinde kıdem şartını kaldırdık. Böylece, kurum içi naklen tayin ile yer değişikliği yapılan personelin eşine grup ve kıdem şartı aranmaksızın tayin olanağı getirmiş olduk." değerlendirmesinde bulunan Koca, eşi kamu görevlisi olmayan tabip, uzman tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı gibi stratejik personelin aile birliği mazeretine bağlı tayin talebinde bulunabilmesi için atanma talep edilen yerde başvuru tarihi itibarıyla son dört yıl içinde 1140 gün olan sosyal güvenlik primi şartını, son beş yıl içinde 1140 gün olarak revize ettiklerine değindi.

 

 

Bakan Koca, şunları kaydetti:

"Ayrıca yönetmelik değişikliği ile branşında eğitim kliniği bulunan eğitim araştırma hastanelerine atanma talebinde bulunan uzman tabip ile uzman diş tabiplerinin başvurusu için yabancı dil şartını kaldırdık. Yapılan düzenlemelerin personelimize hayırlı olmasını dilerim."

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 26
 • bahar 5 ay önce Şikayet Et
  belediye de taşerondan kadroya geçenlere kurumlar arası geçiş hakkı tanınsın lütfennn
  Cevapla
 • Ahmet 5 ay önce Şikayet Et
  belediyeden başka kuruma geçmesinler direk belediye başkanı yapılsınlar
  Cevapla
 • umut 5 ay önce Şikayet Et
  üniversite idari personelini de görün artık, tayin hakkımız olmadan yıllarca aynı yerde kalmak çok zor üniversite idari personeline tayin hakkı verilsin artık
  Cevapla
 • Khklı 5 ay önce Şikayet Et
  Taserondan kadroya gecenler maaslarindan ödün verdi hic olmassa kurumlar arasi geçis hakki getirilmeli
  Cevapla
 • CİMUHA 5 ay önce Şikayet Et
  taşören kadrosu tam bir kandırmaca oldu.kadroya geçmeseydim şimdi3500 alacaktım.geçtiğim için 3000 alıyorum.bir an önce bu konuda düzenleme bekliyoruz..
  Cevapla
 • BEKLENEN 5 ay önce Şikayet Et
  Sınırlarımız içine Kimyasal başlık düşmeden evvel darısı Gümrük Sürgün Rotasyon Zulüm Bakanlığının başına. en azından silahsız sivil çalışanları çocuk ve aileleri ile birlikte can kaybı olmadan zorla sınırda tutmadan çok geç olmadan memleketlerine gitmeleri için bir düzenleme yaparlar
  Cevapla
 • Vatandaş 5 ay önce Şikayet Et
  Sağlıkta kaç milyon kişi çalışıyor meraklandım
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle