İstanbul Havalimanı'na ücretsiz WİFİ

Türk Telekom, günlük 200 binden fazla yolcuya ev sahipliği yapan, dünyanın sıfırdan yapılan tek çatı altındaki en büyük yolcu terminali olan İstanbul Havalimanı’na dünyanın dört bir yanından gelecek misafirlerin, burada çalışanların ve tüm ziyaretçilerin yararlanması için, İstanbul Havalimanı’na konumladığı 5 bine yakın erişim noktası ile, Türkiye’nin kapalı alandaki en büyük Wi-Fi şebekesini kurdu.

İstanbul Havalimanı'na ücretsiz WİFİ
İstanbul Havalimanı'na ücretsiz WİFİ
GİRİŞ 11.01.2020 15:49 GÜNCELLEME 11.01.2020 15:49
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

İstanbul Havalimanı'nın dünyanın en büyük havalimanlarından biri olduğunu söyleyen Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç, “Kullanıcıların internete istediği yerde, istediği zamanda ve istediği cihazdan erişmesini sağlıyoruz. Günlük 200 binden fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapan İstanbul Havalimanı’ndaki yolcuların ve tüm misafirlerin de WiFi internet hizmetinden faydalanmalarını amaçladık. Üstelik yolcular, uçuşları sırasında da uçak içindeki WiFi internet erişimlerine yine Türk Telekom sayesinde devam edebiliyorlar.” dedi.

Türk Telekom, İGA Wi-Fi şebekesi üzerinden bağlantı kuran kullanıcılara 1 saat ücretsiz internet erişimi sağlıyor. 1 saatlik ücretsiz kullanım sonrasında, kullanıcılar ücretli paket satın alabiliyor. Ücretli paket satın alma talebinde bulunan kullanıcılar, tüm gün kullanım veya 2 saat kullanım paketi olmak üzere, 2 farklı paket opsiyonundan faydalanabiliyor.

Teknik destek ekibi ve çağrı merkezi 7/24 hizmet veriyor

Güçlü altyapısı üzerinden verdiği hizmetler sayesinde uçtan uca çözümler sunan Türk Telekom bu hizmetlerinin en verimli şekilde kullanılması için İstanbul Havalimanı’nda 7/24 teknik destek veren gezici bir de ekip oluşturdu. İstanbul Havalimanı içerisinde Wi-Fi tişörtleriyle dolaşan destek ekip hem kiosk kullanımında hem de internet bağlantısında kullanıcılara destek sağlıyor.

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
Ücretsiz Wi-Fi
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • şirin 5 ay önce Şikayet Et
  gelen yabancı misafirlerim türk hattı olmayınca internet kullanamıyorlar....ama ben yurtdışına gidince yerel hattım olmadığı halde internet rahat kullanıyorum
  Cevapla
 • Mehmet 5 ay önce Şikayet Et
  hat ile bir alakası olmayan birşeybu. wifi üzerinden bağlanıyorsun. neredeyse 1 senedir var bu hizmet.
  Cevapla
 • Mert 5 ay önce Şikayet Et
  Ne kadar saçma bir uygulama! Dünyanın en iyi havaalanlarında internet ücretsiz ! yurtdışından aktarmalı orduya uçmak için İstanbul’da beş saat belliyorum ! Bu kadar bekletilen yolcular için en azımdan ücretsiz internet olsa sevindirici olur !!!!
  Cevapla
 • Haydar 5 ay önce Şikayet Et
  Yokmu İnternet paketin. Üstünü sen tamamla. Herşeyi beleş bekleme
  Cevapla