TİM, üyelerinden yıllık aidat almayacak

Türkiye İhracatçılar Meclisi, üye ihracatçıların yıllık üyelik aidatını kaldırma kararı aldı.

TİM, üyelerinden yıllık aidat almayacak
TİM, üyelerinden yıllık aidat almayacak
GİRİŞ 10.01.2020 09:55 GÜNCELLEME 10.01.2020 09:55
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, "TİM olarak Birliklerimizle birlikte inisiyatif alarak; ihracatçılarımızdan artık yıllık aidat alınmaması kararını aldık" dedi ve ekledi:

"Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan'ın destekleriyle TİM olarak Birliklerimiz ile birlikte inisiyatif alarak; ihracatçılarımızdan artık yıllık aidat alınmaması kararını aldık.

Yönetim Kurulu ve İhracatçı Birlikleriyle yaptığımız değerlendirmeler sonucunda TİM için önemli bir gelir kalemi olan yıllık aidatları ihracatçılarımız için hem maliyet unsuru hem de bürokratik bir yük olması nedeniyle kaldırdık. Böylelikle toplamda 20 milyon TL'lik kaynağı ihracatçılarımıza bırakmış olacağız.

TİM olarak ihracatçılarımızın hayatını kolaylaştırmak için varız. Onların maliyetlerini azaltarak firmalarımızın ihracata başlamalarını ve halen devam edenlerin de dış satımlarını artırmalarını özendirecek adımlar atmaya devam edeceğiz."

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 2
  • kkkk 2 yıl önce Şikayet Et
    Ticaret odasının aidatı zaten çok fazla ve bir çok firma mecbur olduğu için veriyor yoksa hiç bir faydasını görmemektedir.
    Cevapla
  • supreme35 2 yıl önce Şikayet Et
    hep zengine çalışın zaten devlet memurunun gelir vergisi oranı hala aynı
    Cevapla