Wi-Fi yüzünden hapse girebilirsiniz

Türk Telekom CEO'su Ümit Önal, internet abonelerinin kablosuz bağlantı olan Wi-Fi şifrelerini herkesle paylaşmaması gerektiğini, aksi halde bu Wi-Fi adresi üzerinden işlenen tüm suçlara ortak olacağını söyledi.

Wi-Fi yüzünden hapse girebilirsiniz
Wi-Fi yüzünden hapse girebilirsiniz
GİRİŞ 07.01.2020 07:23 GÜNCELLEME 07.01.2020 10:33
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Yargıtay'ın kararını hatırlatan Türk Telekom CEO'su Ümit Önal, "Kullanıcıların internet üzerindeki kimlikleri IP adresleridir. İnternet aboneleri kablosuz bağlantı olan Wi-Fi ile internete eriştiklerinde de bu IP adresleri üzerinden dijital ortamda var olmaktadırlar. Dolayısıyla ev ya da iş yerlerinde internet aboneliği bulunan kullanıcılar, şifrelerini herkesle paylaştıklarında dijital kimliklerini de bilinçli olarak paylaşmış sayılmaktadırlar. Bu adres üzerinden yapılan ve suç unsuru sayılan bütün eylemlerden, hakaret ya da suç içerikli sosyal medya paylaşımlarından internet abonesi olan ve Wi-Fi şifresini paylaşan kullanıcılar da sorumludur. Alınan karar da bunun en somut örneğidir" dedi.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
ümit önal
YAZDIR
YORUMLAR 9
 • Ahmet 6 ay önce Şikayet Et
  Ip adresinden farklı birde girdiğin pc yada telin mac adresi var ikiside doğruluyorsa haklılar ama benim kardesimin wifi ye maşallah isteği dışında girmeyen kalmadı.duvarın dibinden tel ile nete giriyor kardesim wifiyi kapattığı anda sağa sola bakıp gidiyor
  Cevapla
 • Turan 6 ay önce Şikayet Et
  Saçma. Paylaşım yapan belli değil mi? Suç bireysel. Kim suç işlemiş ise cezasını çeker. Herzaman her yerde Wifi bulunabilir.
  Cevapla
 • osmanlı torunu 6 ay önce Şikayet Et
  şuan nerde paylaşılmıyor acaba belediye bile ücretsiz internet veriyor otellere gidin bakın paylaşmayan varmı
  Cevapla
 • chpraus 6 ay önce Şikayet Et
  Şifremi kırıyorsa napacaz sen buna yap bişey
  Cevapla
 • Yusuf 6 ay önce Şikayet Et
  aile apartmanıyız yanlış kimse yanlış yapmaz. bu pahalılıkta bi apartmana bi abone yeter
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle