Yeni yılda 5 indirim birden! Resmen yürürlüğe girdi

Esnaf ve tarımsal kredi faizleri ile mobilyada yapılan KDV indirimi sonrasında tavuk yumurtası ve toptan balıkta da KDV indirimi gerçekleşti. Resmi Gazete'de yayımlanan kararnameye göre tavuk yumurtası ve toptancı hallerine yapılan balık teslimlerinde KDV oranı yüzde 1’e düşürüldü.

Yeni yılda 5 indirim birden! Resmen yürürlüğe girdi
Yeni yılda 5 indirim birden! Resmen yürürlüğe girdi
GİRİŞ 03.01.2020 09:21 GÜNCELLEME 03.01.2020 11:48
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın mobilyadaki KDV ile esnaf ve tarımsal kredi faizlerinin düştüğünü açıklamasının ardından tavuk yumurtası ve toptan balık tesliminde de KDV oranı düşürüldü.

 

YÜZDE 1'E İNDİRİLDİ

Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanan Mal ve Hizmetlere Uygulanacak Katma Değer Vergisi Oranlarının Tespitine İlişkin Karar’da Değişilik Yapılmasına Dair Karar’a göre tavuk yumurtası ve toptancı hallerine yapılan balık teslimlerinde KDV oranı yüzde 1’e düşürüldü.

 

Tavuk yumurtası, toptanda yüzde 1 KDV’nin uygulandığı 1 Nolu listeye alınırken; yüzde 1 KDV uygulanan 1 sayılı listenin 6’ncı sırasındaki sebze ve meyveler arasına balık teslimleri de eklendi.

MOBİLYADA KDV İNDİ, ESNAF VE TARIMSAL KREDİLERDE FAİZLER DÜŞTÜ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, mobilyada uygulanan yüzde 18’lik Katma Değer Vergisi (KDV) oranının yüzde 8’e düşürüldüğünü duyurmuş, kamu bankalarının ise esnaf kredileriyle tarımsal kredi faizlerini artık yeni yıl itibarıyla yıllık yüzde 12’den yüzde 9’a indirdiğini açıklamıştı.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 1
  • vatansever 8 ay önce Şikayet Et
    sektör hisselerinde neden düşüşler var bu süper indirime rağmen birileri fırsatcılık yapmaya çalışıyor galiba
    Cevapla