Türksat'ın zam kararına tepki: Bu yanlıştan dönün

Anadolu Yayıncılar Derneği, Türksat'ın zam kararına tepki gösterdi. Yerel kanalların kapanma tehdidiyle karşı karşıya kaldığını vurgulayan dernekten yapılan açıklamada, "Türksat bu yanlıştan dönülmelidir" denildi.

Türksat'ın zam kararına tepki: Bu yanlıştan dönün
Türksat'ın zam kararına tepki: Bu yanlıştan dönün
GİRİŞ 26.12.2019 14:42 GÜNCELLEME 26.12.2019 14:44
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Anadolu Yayıncılar Derneği, Türksat'ın zam kararına tepki gösterdi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

 

Reklam imkanlarının kısıtlı olması ve ülkemizin içinden geçtiği ekonomik daralma süreci yerel kanalların teker teker kapanmasına neden olmaktadır. Önceki hafta Malatya Vuslat tvnin kapanmasından sonra Türksat’ın almış olduğu yeni zam kararı yerel tvlerin belini kıracaktır. Türksat’ın sabit olan 5.25 dolar kurunu 5.60 TL'ye çıkarmış olması yerel medyanın yaşamasını neredeyse imkansız hale getirmiştir.

YEREL TELEVİZYONLARIN SONU DEMEK

 

 

Öteden beri yerel medyanın zor durumda olduğunu söylüyoruz. Türksat Kurumunun uzun yıllardır yayın yapan, istihdam sağlayan yerel televizyon kanallarına pozitif bir ayrıcalık yapması ve dolar kurunu 3 TL’ye indirmesi gerekir. Bırakın indirmeyi her gün yapılan zamlar yerel medyanın yayınlarına son vermesi anlamına geliyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan “zor zamanlarda milli iradeden yana tavır alan, bu topraklara bağlı yerli ve milli medyanın yaşatılması milli güvenlik sorunudur. Ezan diyen, bayrak diyen, cumhuriyet diyen vatan diyen yerel medyanın yaşatılması bir zorunluluktur. O nedenle Türksat bu yanlıştan vazgeçmelidir.

KAYNAK: HABER7

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Manisalı 7 ay önce Şikayet Et
  Yerel kanalların hepsi kapansın. Reklam arası film izliyoruz.
  Cevapla
 • Mizah 7 ay önce Şikayet Et
  Bir sürü lüzumsuz reklam kanalı var. Balcı , sütçü vs. kapansın sakıncası yok.
  Cevapla
 • TOSUN 7 ay önce Şikayet Et
  zamlar enflasyonu tetikliyor niye bu kadar zam yapılıyor
  Cevapla
 • Metin 7 ay önce Şikayet Et
  Yerel kanal izleyen var mı?
  Cevapla