Akın ediyorlar: 10 ayda 920 bin Bulgar geldi

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Edirne’ye 10 ayda 920 bin Bulgaristan uyruklu turistin geldiğini açıkladı.

Akın ediyorlar: 10 ayda 920 bin Bulgar geldi
Akın ediyorlar: 10 ayda 920 bin Bulgar geldi
GİRİŞ 26.12.2019 10:41 GÜNCELLEME 26.12.2019 10:41
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Kültür ve Turizm Bakanlığının 2020 yılını "Türk mutfağı yılı" ilan edip Trakya lezzetlerini örnek aldığını açıklamasının ardından çalışmalara başladıklarını açıklayan Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli illerini kapsayan kitapçık hazırlayacaklarını söyledi.

Edirne’ye gelen misafirlere Osmanlı yemekleri sunduklarını anlatan Zıpkınkurt, 2020 yılında Edirne’ye gelen turistlerin daha fazla konaklamalarını sağlayacağını ifade ederek, “Edirne gastronomisi ile ilgili il ve ilçelerde tespitler yapıyoruz. Edirne, Tekirdağ, Kırklareli ve ilçe odalarının iş birliğiyle bir rehber oluşturuluyor, kendi ilerinde öne çıkan lezzetleri bize bildiriyorlar, biz de odaların işbirliği ile birlikte rehberi oluşturuyoruz. Hazırladığımız rehberde Trakya'nın yöresel lezzetleri ön plana çıkacak. Dolayısıyla dünyanın dört bir yanından gelecek insanların iştahını artıracak bu rehberdeki lezzetlerimiz. Trakya'yı çok iyi tanıtıyoruz. Osmanlı'nın başkentlerinden Edirne’mizdeki Osmanlı saray mutfağını tanıtıyoruz. Her gittiğimiz platformda Trakya'nın lezzetlerini ön plana çıkarıyoruz” dedi."10 ayda 920 bin Bulgar turist geldi"

Edirne’ye Noel tatili dolayısıyla 15 bine yakın yabancı turist beklediklerini söyleyen Zıpkınkurt, son 10 ayda Edirne’ye 920 bin Bulgar turistin geldiğini açıkladı.

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
bulgaristan yılbaşı
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • gakko 2 yıl önce Şikayet Et
  yahu Bulgara bile muhtaç olduk demekki para var adamlarda Avrupa ülkelerinde sokak ve köprü altlarinda yaşiyor adamlar 1 göz oda da 5 kişi yatiyor bize gelince turist oluyorlar yazik ülkemizin düştügü duruma
  Cevapla
 • Huseyin 2 yıl önce Şikayet Et
  Avrupada calisan bulgarları (türk kökenli) tanıyorum. Ama Bulgarların hepsi fakir değil. Fakirler AB'ye calışmaya, zenginler de tatile gidiyor.
  Cevapla
 • Osman 2 yıl önce Şikayet Et
  O gelenlerinde yuzde doksandan fazlasi bulgarsitanki turklerden olusuyordur kesin.
  Cevapla