Yeniden Refah 'asgari ücret' beklentisini açıkladı

Yeniden Refah Partisi, günümüz şartları göz önünde bulundurularak yeni asgari ücretin en az 3 bin lira olması gerektiğini kaydetti.

Yeniden Refah 'asgari ücret' beklentisini açıkladı
Yeniden Refah 'asgari ücret' beklentisini açıkladı
GİRİŞ 25.12.2019 11:16 GÜNCELLEME 25.12.2019 11:16

Partiden yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'de çalışanların yüzde 40'ının asgari ücretli olduğuna işaret edilerek, asgari ücretin TÜİK rakamlarına ve enflasyon oranlarına bakarak değil pazar fiyatlarına göre belirlenmesi görüşü savunuldu.

'Günümüz şartlarında en az 3 bin TL olmalı'

Asgari ücretin çalışanları açlığa mahkum etmeyecek düzeyde olmasının önemine dikkat çekilen açıklamada, "Ülkenin ekonomik olarak  büyümesinden, devletin itibarından bahsedilecekse, bu ancak dar gelirlilerin ve asgari ücretlilerin insanca bir yaşam sürdürebileceği koşullara sahip olmasıyla mümkün olabilir. Günümüz şartlarında asgari ücret en az 3 bin lira olmak zorundadır." değerlendirmesinde bulunuldu.

'Milli Görüş  asgari ücretliye  yüzde 100  zam yapmıştı Konuya ilişkin Merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan döneminden de örnek verilen açıklamada;  "1996’da 54. Erbakan Hükümeti kendinden önceki Hükümet yüzünden devletin kasasında 5 lira kalmadığı halde,  asgari ücrete %100 zam yaparak milyonlarca insanımızın bu güne kadar ayakta kalmasını sağlamıştır . O  günden bugüne, hiçbir  hükümet  asgari ücretlinin, emekçinin yüzünü Milli Görüş  gibi güldürememiştir. Bugün de biz  Yeniden  Refah  Partisi olarak tüm ezilen emekçiler adına asgari ücreti %50 zam ile, en az 3000 lira olarak tespit etmenizi bekliyoruz ."  denildi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR