Dev projede sona yaklaşıldı! 4 ile direkt bağlanacak

Ege Bölgesi’nin dev projelerinden olan ve tamamlandığında Denizli’yi Antalya, Ankara ve Muğla’ya direkt bağlayacak olan 2 bin 600 metre uzunluğundaki iki tüpten oluşan ‘Honaz Tüneli’nin 2020 yılı içinde hizmete girmesi hedefleniyor.

Dev projede sona yaklaşıldı! 4 ile direkt bağlanacak
Dev projede sona yaklaşıldı! 4 ile direkt bağlanacak
GİRİŞ 22.12.2019 10:18 GÜNCELLEME 22.12.2019 10:18
Bu Habere 29 Yorum Yapılmış

Tünel inşaatı sona erdiğinde Ankara karayolundan Denizli çevre yoluna girecek olan araçlar Honaz ilçesinin Ovacık Mahallesi’nde başlayan 2 bin 600 metre uzunluğundaki tüneli kullanıp köprülü kavşak ile Cankurtaran Mahallesi’ne ulaşarak, şehir merkezini görmeden Denizli-Antalya ve Denizli-Muğla karayollarına bağlanacak. 4 yılı aşkın süredir devam eden projenin 2020 yılı ortalarında bitmesi hedefleniyor.

 

 

Geçtiğimiz aylarda ışık görme töreninin yapıldığı tünel tüpleri tamamen açılırken, yakın zamanda da tünelin iç kaplama beton çalışması tamamlandı. İnşaat çalışmalarında sona yaklaşılan tünelde elektrik tesisatı ve havalandırma gibi çalışmalarda hızla devam ediyor.

 

 

Tünelin yapım işini üstlenen yüklenici firmada yüzlerce işçi inşaatın bir an önce tamamlanması için adeta canla başla çalışıyor. Honaz Tüneli'nde diğer tünellerde olduğu gibi güvenlik açısından sürekli kontrolü sağlanan ve içerisinde barındırdığı acil durum noktaları da mevcut olacak.

Tünelde sona yaklaşılan çalışmaları ise İhlas Haber Ajansı (İHA) drone ile havadan görüntüledi. Görüntülerde dev projenin detayları daha net bir şekilde görülürken, dağların adeta ilmik ilmik işlendiği de gözler önüne serildi.

Honaz tüneli ile ilgili açıklamalarda bulunan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Ankara-İzmir çevre yolunun şu anda faal olduğunu, tünelle Ankara-Antalya-Muğla çevre yolunun da aktif hale geleceğini dile getirdi. Başkan Zolan, "Şehrimizin iç bulvarından, caddelerinden şehirler arası geçişler artık bu çevre yolları üzerinden olacak.

Özellikle ağır tonajlı araçların ve transit geçecek olan araçların bu çevre yolunu kullanmasıyla şehir içi trafiğimiz çok çok rahatlayacak. Bizim de takip ettiğimiz, bizim de bitmesini arzu ettiğimiz ve şehrimize trafik anlamında, hızlı ulaşım anlamında ve konfor anlamında birçok güzelliği sağlayacak olan bir tünelimiz, bir çevre yolumuz. İnşallah bu tüneli faaliyete aldığımızda 2020’de Denizlimiz daha da rahatlamış, farklı bir boyuta geçmiş olacak" dedi. 


 

KAYNAK: İHA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 29
 • tunctunc 8 ay önce Şikayet Et
  En az 16 sene önce Planlanmi$ yol haritasi.Tüm asyaya hizmet vercek yani bu Projeler bir avuc yemle tüm asyadaki ku$lara hayat veriyorsunuz bu gercegi kac ki$i biliyor.?
  Cevapla
 • Ali 8 ay önce Şikayet Et
  Hatta kamyonların Türkiyeden aldığı akaryakıt dahi vergiden muaf olacak, ayrıca paralı yollardan ücretsiz geçişleri de cabası...
  Cevapla
 • Ali 8 ay önce Şikayet Et
  Bu ulaşım projelerinin “bir kuşak bir yol” projesi kapsaminda Çin’e ve çinlilere hizmet için yapıldığı gerçeğini kaç kişi biliyor?
  Cevapla
 • bulent 8 ay önce Şikayet Et
  bir zamanlar abd masalları dinlerdik şimdi çinmi yahu bırakin artık şu bos muhabbetleri
  Cevapla
 • Ali 8 ay önce Şikayet Et
  İpek yolunu sen yönetsen ne yazar zira yapılan anlaşmaya göre çin’e ait nakil araçları, kamyonlar vs Türk topraklarından serbest geçiş hakkına sahip yani adam karstan girecek edirneden çıkacak ve bu topraklara tek kuruş para bırakmayacak.
  Cevapla
 • Hasan 8 ay önce Şikayet Et
  Arkadaş, Allah'ın yolundan ne istiyorsunuz. Siz güçlü olun siz yönetin İpek Yolu'nu... Korkaklıkla bir yere varılmaz.
  Cevapla
 • Yaman44 8 ay önce Şikayet Et
  Malatyaya çevre yolu istiyoz tüp geçit neyimize...banene antalya muğla vs kardeşimm
  Cevapla
 • İsmail 8 ay önce Şikayet Et
  Ahmak adam. Denizli Yunan toprağı mı.
  Cevapla
 • Zaza 8 ay önce Şikayet Et
  Bravo yol ulasim iyidir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle