Yunan Bakan gaza geldi: Türkler 15 yılda yaptı, biz de yapacağız

Türkiye’nin yerli ve milli İHA’larla Ege hava sahasında hakimiyet kurmasından, Atina hükümeti rahatsız. Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos, yerli İHA çalışmalarının sürdüğünü belirterek "3-4 tip geliştirildi ve yaz aylarında Tesalya'da deneme yapacağız" dedi.

Yunan Bakan gaza geldi: Türkler 15 yılda yaptı, biz de yapacağız
Yunan Bakan gaza geldi: Türkler 15 yılda yaptı, biz de yapacağız
GİRİŞ 16.12.2019 12:43 GÜNCELLEME 16.12.2019 12:43
Bu Habere 58 Yorum Yapılmış

Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos, Meclis'te yaptığı konuşmada iddialı ifadeler kullandı.

 

 

Yakında sahip olacağız

Panagiotopulos özetle şöyle konuştu: “Aristotelio Üniversitesi araştırma ekibinin yetenek ve ustalığından, Avrupa fon fırsatlarından, savunma sanayimizden ve belirli bir zaman çizelgesinden yararlanarak, yakında Yunan İHA’sına sahip olacağız” dedi.

 

 

2016’dan itibaren özel sektör işbirliğiyle İHA geliştirmeye başlayan Selanik Aristotales Üniversitesi, önceki gün ‘Altus’ adlı modelin sertifikasyon aşamasını geçtiğini duyurdu. Yunan basınında geniş yer bulan gelişme, “Havada Türkiye ile mücadelenin ilk adımı” olarak nitelendirildi.

İlk deneme yaz aylarında olacak

Bakan Panagiotopluos konuşmasının devamında, “Aristotelio Üniversitesi araştırma ekibi şimdiye kadar 3-4 insansız İHA prototipi geliştirdiler ve yaz aylarında Tesalya’da denemeler yapılacak. Türkiye’nin kendi İHA’larını geliştirmesi 15 yıl sürdü, ancak bizim sadece pazılın parçalarını birleştirmemiz gerekiyor ve Yunan çabası yakında sonuç verecek” dedi.

İsrail'den ve ABD'den alacağız

Bakan Panagiotopulos, en kısa zamanda Amerika Birleşik devletleri’nden 3 adet İHA almayı amaçladıklarını ve bununla da Karadeniz’den Libya’ya stratejik izleme kabiliyeti elde edeceklerini, devam eden bir başka programda da iki adet İsrail yapımı İHA alımının da çalışmalarının devam ettiğini sözlerine ekledi.


 

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YAZDIR
YORUMLAR 58
 • Yistif - Rize 2 yıl önce Şikayet Et
  Yeter ki yapın da rekabet edebilecek pazar olsun karşımızda. Rakipsiz olmak kaliteyi ilerletmez. Memnun oluruz yapabilmenize, şahsım adına. Yapabilirsiniz elbet, teknolojik olarak geri değilsiniz. Ama öyle basit aletlerde değil yani, Türkler 15 yılda yaptı denecek kadar. Sizi de elbet göreceğiz.
  Cevapla
 • Hakan 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu Yunan Devletini yöneten Politikacilar resmen Türkiyeye karsi Şizofreni hastaligina yakalanmislar. Hala anlamiyorlar hic bir Şanslari olmadigini iki tane Phantom Dj Drohne yapmislar bütün Yunanistani ve adalari Kibrisi korucaklar hayaline girmisler . Senin Drohnen adalara gelene kadar pili biter .
  Cevapla
 • GökTürk 2 yıl önce Şikayet Et
  En pahalıya satamıyor sam Müslüman olmayan hiçbir ülkeye satmam. satarsam en pahalı fiyata teknoloji paylaşımsız satarım.
  Cevapla
 • Fatih 2 yıl önce Şikayet Et
  Mavi vatana giren iha ve yunan uçakları anında düşürülsün. El konulsun incelensin.
  Cevapla
 • Kefereye bak 2 yıl önce Şikayet Et
  Türkmüs....müslüman diyemiyo türk mürk geveliyo bölücülük yapiyo. Müslüman yapti müslüman
  Cevapla
 • Türk 2 yıl önce Şikayet Et
  Her türk asker doğar müslüman olan sensin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle