Kiğılı, geleceğe can veriyor

Sosyal medyada #1FİDAN1CAN sloganı ile başlattığı kampanya kapsamında orman yangınlarına karşı farkındalığa dikkat çeken Kiğılı, İzmir’in Kınık sahasında 5 bin ağaçlık ‘Kiğılı Ormanı’nın ilk tohumları attı.

Kiğılı, geleceğe can veriyor
Kiğılı, geleceğe can veriyor
GİRİŞ 11.12.2019 16:10 GÜNCELLEME 11.12.2019 17:10

Kiğılı, İzmir’de ormanların sesi olarak binlerce fidana can veriyor. Ağustos ayında Türkiye’nin “ciğerini yakan” ve gündeme oturan orman yangınlarına karşı duyarlılık örneği sergileyen marka, “Türkiye’de ormanların sesi yok oluyor” sloganı ile başlattığı kampanya kapsamında, İzmir’in yeniden ağaçlandırılmasına öncülük ederek Kınık sahasında 5 bin ağaçlık Kiğılı Ormanı’nı doğaya kazandırdı.

 

 

Türkiye genelinde başlatılan kampanya kapsamında #1FİDAN1CAN etiketi ile kampanyada öncü rol oynayan Kiğılı, İzmir Ege Orman Vakfı iş birliği ile fidanların dikimi için harekete geçti. Kiğılı CEO’su Hilal Suerdem, Pazarlama Direktörü Gül Sağır Aydın, Kiğılı Mağazalar Direktör Yardımcıları Yeşim İnanır Koç ve Harun Özkaya ile 11 İzmir mağaza müdürünün katıldığı ağaçlandırma seferberliği kapsamında, fidanlar toprakla buluştu. Kiğılı İzmir mağazalarından eylül, ekim ve kasım ayları boyunca yapılan alışverişler, Kiğılı Ormanı’na katkı sağlarken, fidan dikimi yıl sonuna kadar devam edecek.

 

 

“Kiğılı ormanı sevgiyle yeşerecek”

İzmir’de hayata geçen Kiğılı Ormanı’nın açılışında konuşan Kiğılı CEO’su Hilal Suerdem, “Türkiye'de ağaç ve orman sevgisini geliştirmeyi hedefleyerek başlattığımız kampanya ile kaybettiğimiz ormanlarımızın yerine yenilerini kazandırıyoruz. Ekosistemin can damarı olan ormanlarımıza, doğaya ve canlı yaşamına dokunmak amacıyla attığımız bu adımda, bizi yalnız bırakmayan tüm duyarlı müşterilerimize teşekkür ederim. Bu farkındalık gücüyle Kiğılı Ormanı’nın sevgiyle yeşereceğine inanıyorum” dedi.

YAZDIR