İsmail Demir'den yerli motor müjdesi!

Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet’in sunduğu Başkent Kulisi'ne konuk olan Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir yerli motor çalışmaları hakkında son dakika gelişmelerini paylaştı.

GİRİŞ 08.12.2019 11:20 GÜNCELLEME 08.12.2019 12:15
Bu Habere 46 Yorum Yapılmış

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir 6-7 çeşit yerli motor üzerinde çalışmaların sürdüğünü belirterek,  Pakistan'a ATAK satamazsınız diye bir cevap gelmedi henüz. Başvuru var sonuç daha çıkmadı. Motor konusu gündeme geldiğinde Türkiye bu alanda da öz güveni yüksek olmalı. Motor çalışmalarına başladık, Bir savaş uçağı motoru konuşuyorsanız bu 8 yılı bulabiliyor. Bir çok çeşit motor üzerinde çalışıyoruz. Jet motoru, İHA motoru, tank motoru gibi 6-7 alanda motor çalışması yapıyoruz. Bir kısmı bitti son testleri yapılıyor teslim tarihi yaklaşıyoruz. Hem ATAK hem GÖKBEY'in motor yapımları ve tasarımları devam ediyor İnşAllah bunlar 2 yıl sonra helikopterlerimize verilecek." dedi.

 

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 46
 • Ali 9 ay önce Şikayet Et
  Yapıyoruz yolda ahanda geliyor değil!! İşte Bu motor . Şunu şunu değiştirdik. Bunu geliştirdik diyerek helikopter üzerinde veya uçak üzerinde çalışan bir motor gösterin. Tamam uğraşılıyor ama biz somut yürüten uçan bir nesne üzerinde değil hep protipde görüyoruz 3-5 dakikalık bir vızıltı. Elektrikli araba ne oldu.
  Cevapla
 • mmed 9 ay önce Şikayet Et
  Hepsi somut olarak gösteriliyor. Youtube den bol miktarda bilgi bulabilirsin ayrıca bazı çalışmalar gizli yürütülüyor.
  Cevapla
 • Hamidiye Süvarisi 9 ay önce Şikayet Et
  inşallah.
  Cevapla
 • Angaralı 9 ay önce Şikayet Et
  Artık taslak demeyin yaw yapın müjde yaptık motoru deyin
  Cevapla
 • Okan 9 ay önce Şikayet Et
  Arkadaşlar millet zam yapılıyor diye hükumeti eleştiriyor ama paralar bakın ne için kullanılıyor Allah senden razı olsun reis her kuruşuna kadar benden helal olsun vallahi
  Cevapla
 • Recai 9 ay önce Şikayet Et
  Rahmetli erbakan hocamız olsaydı hemen bu üç motoruda yaparı kendisi .itü makina mezunu hocamız idi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle