Erdoğan'ın müjdesini verdiği fabrikada iş başvuruları başladı

Ağrı'da, kurulacağını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun temelini attığı fabrika için iş başvuruları alınmaya başlandı.

GİRİŞ 03.12.2019 16:53 GÜNCELLEME 03.12.2019 17:08
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Ağrı Tekstilkent'te, 50 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulan dev tesisin büyük bölümü tamamlandı.

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 25 Mart'ta Ağrı'daki mitingde müjdesini verdiği, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun temelini attığı fabrikaya personel alımının başlaması kent sakinlerini heyecanlandırdı.

Ağustos sonu itibarıyla dev tesisi teslim alarak üretime başlayacak olan Yeşim Tekstil, iş başvurularını Kültür ve Kongre Merkezi'nde kabul ediyor.

 

 

Yeşim Tekstil İnsan Kaynakları ve Sosyal Uygunluk Direktörü Fatoş Hüseyinca, gazetecilere yaptığı açıklamada, Vali Süleyman Elban'ın desteğiyle Ağrı'ya önemli bir tesis kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Kentte işsizliğin azalmasına katkı sağlayacakları için de gururlu olduklarını ifade eden Hüseyinca, şöyle devam etti:

"Tüm ürünlerini ihraç eden bir firma olarak aslında bu bölgede işsizlik oranının azaltılmasıyla ve yeni istihdam alanlarının yaratılmasıyla ilgili Ağrı Valisi Sayın Süleyman Elban ile yaptığımız görüşmeler doğrultusunda yatırım kararı alındı. Dikim, nakış baskı ve tüm birimleri içeren 50 bin metrekare kapalı alanı, kreşi, yemekhanesi ve spor alanlarıyla beraber bir tesisi planlıyoruz."

"İSTİHDAM SAĞLAMAK ÇOK GÜZEL BİR ŞEY"

Hüseyinca, işe alımda yoğun başvuruyla karşılaştıklarını belirterek, ilk etapta 150 kadar kişi alacaklarını bildirdi. Hüseyinca, "Sadece üretim elemanları değil, kreş öğretmeni, hemşire, muhasebe ve güvenlik görevlileri de alacağız. İlk etapta 150 kişilik kontenjana bin 500 kişinin başvurması hem büyük bir mutluluk hem de bu kadar işsizin olması üzüntü veriyor. Tabii ki bu işsizlere istihdam sağlamak çok güzel bir şey." diye konuştu.

Vatandaşlardan Rıdvan Düzce de fabrikanın Vali Elban öncülüğünde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın destekleriyle açıldığına işaret ederek, "Şu an binden fazla insanımız burada bekliyor. Herkes çok heyecanlı. Çok mutluyuz çünkü bu kadar insanın ekmek sahibi olması çok anlamlı ve güzel bir şey." dedi.

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 6
 • kayı 8 ay önce Şikayet Et
  Zor olan alt yapı idi hamdolsun Türkiye alt yapısını halleti köprüler yollar olmadan fabrika yapamazdın Cumhurbaşkanım Allah senden razı olsun darısı doğudaki diğer illerimize
  Cevapla
 • Kesinlikle Doğru 8 ay önce Şikayet Et
  Sayın Cumhurbaşkanımızı bu hareketinden dolayı kutluyorum. İşte bizi kurtaracak olan olay budur. Her ile, her ilçeye bir fabrika yapılmalı. Yoksa parasızlıktan dolayı üzerinden geçemeyeceğimiz yolu , köprüyü, uçamayacağımız hava limanını, gidemeyeceğimiz hastaneyi biz ne yapalım. Bir de onların parasını ödüyoruz. Tüm ümitlerim kırılmıştı. Bu haber az da olsa içime biraz su serpti.
  Cevapla
 • Adam 8 ay önce Şikayet Et
  sadece doğuya mı yatırım şart..? Batıya da ACİL önlem yatırımları şart....! Zonguldak, Karabük ve Bartın illerimiz en çok göç veren iller arasında ilk sıralarda Lütfen bu illerimizede "ACİL" eylem planı adıyla yatırım yapılması fabrikalar açılması lazım Devketimiz ! sesimizi duy artık ! Bu Necip Milletin Gençliği heder olmasın !
  Cevapla
 • mehmetopal 8 ay önce Şikayet Et
  gün olur ne işime yarayacak köprü dediğin köprüden günde 2 kez geçmek zorunda kalırsın. Gün olur üzerinden geçmeyeceğimiz yol dediğin yoldan acil bir ihtiyacını karşılayacak yol olur. Uçamayacağım dediğin hava limanında en çok seyahat yaptığın yer olur. Gidemeyeceğin hastane özel hastaneler olur en fazla ona da gerek yok neredeyse her yerde hastane şehir hastaneleri sağlık ocakları gibi yerler yapıldı. bu tarz yorumlar "ne kadar küçük düşünüyor" demelerine sebep olur etmeyin.
  Cevapla
 • Vatan evladı 8 ay önce Şikayet Et
  Doğuya yatırım şart çünkü yerini yurdunu asgari ücret için terk edenler var
  Cevapla
 • mkli 8 ay önce Şikayet Et
  eninde sonunda elbet yoldanda gecersin , köprüden de hatta hastaneyede düsersin unutma
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle