SON DAKİKA: ABD şoke etti! İki dünya devini yasakladı!

Son dakika haberi: ABD, Huawei ve ZTE ürünlerini "güvenlik tehdidi" gerekçesiyle yasakladı. ABD Federal Haberleşme Komisyonu, "güvenlik tehdidi" gerekçesiyle Çin merkezli iki şirkete ait ekipman alımına yönelik devlet finansmanını kesti.

SON DAKİKA: ABD şoke etti! İki dünya devini yasakladı!
SON DAKİKA: ABD şoke etti! İki dünya devini yasakladı!
GİRİŞ 22.11.2019 23:00 GÜNCELLEME 22.11.2019 23:00
Bu Habere 43 Yorum Yapılmış

Çin ile ABD arasını gerecek bir karar daha alındı. ABD, Huawei ve ZTE ürünlerini "güvenlik tehdidi" gerekçesiyle yasakladı.

'GÜVENLİK TEHDİDİ!'

Konuya ilişkin oylama yapan Federal Haberleşme Komisyonu, Amerikan telekomünikasyon firmalarının devlet desteğiyle Huawei ve ZTE şirketlerinden ekipman alımını, "güvenlik tehdidi" gerekçesiyle engelleme kararı aldı.

Komisyonun, söz konusu Amerikan firmalarının daha önce satın aldıkları Huawei ve ZTE ekipmanlarını ellerinden çıkarmasına gerek olup olmadığı yönünde bir değerlendirme yaptığı belirtildi.

KÜÇÜK ŞİRKETLER ZARAR GÖRECEK

ABD medyasında konuya ilişkin yer alan haberlerde, büyük ölçekli firmaların zaten bu ekipmanları kullanmadığı için söz konusu karardan herhangi bir şekilde etkilenmeyeceği ancak küçük şirketlerin önemli ölçüde zarar göreceği ifade edildi.ZTE'DEN SES YOK! HUAWEI: YASA DIŞI BİR KARAR!

 

Öte yandan ZTE, henüz herhangi bir yorumda bulunmazken, Huawei yetkilileri ise kararı "yasa dışı" olarak tanımlayarak, ekipmanlarının "güvenlik tehdidi" oluşturduğuna yönelik delil olmadığını vurguladı.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 43
 • Timur 9 ay önce Şikayet Et
  Cin sesizce ülkeleri isgal eden bir mikroptur, parazittir.
  Cevapla
 • Tok 9 ay önce Şikayet Et
  Sanki amerika farklı
  Cevapla
 • Yunus 9 ay önce Şikayet Et
  İNADINA ZTE ve HUAWEI KULLANMALI.!!!
  Cevapla
 • Asıl tehdit 9 ay önce Şikayet Et
  ABD'nin güvenlik tehdidi algısı oldukça tersdir. Eğer bir sistem kendi kontrolu dışındaysa, istediği gibi müdahale edemiyorsa, takip edemiyorsa, kendi casus yazılımları, donanımları o sistemde işe yaramıyorsa kendisi için tehdit olarak görüyor.
  Cevapla
 • Aslan 9 ay önce Şikayet Et
  lan ABD senin ürettiğin iphoneye mi güvenelim. sen zaten pkk yı besliyorsun.
  Cevapla
 • Kadir 9 ay önce Şikayet Et
  Abd yasakladıysa onu almak lazım
  Cevapla
 • Mehmed 9 ay önce Şikayet Et
  Çin de uygur müslümanlarına akla hayale gelmeyecek işkenceler yapıyor. En iyisini ikisini de kullanmayıp kendimiz üreteceğiz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle