THY'ye "fındıklı baklava" önerisi

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Türk Hava Yollarının sosyal medya hesabında "Dünya Baklava Günü"nde yapılan paylaşım üzerine Genel Müdür Bilal Ekşi'ye uçakla fındıklı baklava gönderdi.

GİRİŞ 19.11.2019 11:10 GÜNCELLEME 19.11.2019 16:09
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi GülerTHY Genel Müdürü Bilal Ekşi'ye uçakla fındıklı baklava gönderdi.

 

 

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Türk Hava Yolları (THY) 17 Kasım Dünya Baklava Günü dolayısıyla sosyal medya hesabında, "Dünya Baklava Günü'nde akıllarda tek soru: cevizli mi, fıstıklı mı? Seçiminiz ne olursa olsun, Turkish Airlines Lounge alanlarında lezzetli baklavalarımız sizi bekliyor." mesajını paylaştı.Bunun üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Güler, THY Genel Müdürü Bilal Ekşi'ye ithafen gönderdiği paylaşımda, "Fıstıklı mı iyi yoksa cevizli mi bilmem ama fındıklının her ikisinden de iyi olduğuna eminim. Bilal Ekşi önderliğinde başarıdan başarıya koşarak bir dünya markası haline gelen Türk Hava Yolları, bence en kısa sürede Ordu fındığından yapılan baklavayı menüsüne ekleyecektir." yanıtını verdi.

Güler'in "Fındıklı baklava" önerisine sessiz kalmayan Ekşi ise Ordu yöresine ait bir türküden esinlenerek, "Sayın Başkanım, mesaj alındı. Yine yeşerdi fındık dalları, acep ne olacak baklavanın halları." ifadesini kullandı.

THY Genel Müdürü Ekşi'nin verdiği cevaba karşılık iki tepsi fındıklı baklava yaptıran Güler, Ordu-Giresun Havalimanı'na gitti.

Burada THY'ye ait uçakta bir tepsi baklavayı personele ikram eden Ekşi, diğerini de Ekşi'ye iletilmek üzere pilota teslim etti.

"HERKES FINDIKLI BAKLAVAYI DA YAYGIN OLARAK TADACAKTIR"

Güler, fındığın hem yerli hem de çok lezzetli bir ürün olduğuna dikkati çekerek, "İnşallah bundan sonra herkes fındıklı baklavayı da yaygın olarak tadacaktır." ifadesini kullandı.

Havalimanına gelerek Bilal Ekşi'ye fındıklı baklavalarından gönderdiklerini belirten Güler, şunları kaydetti:

"Kendisine sosyal medyadan fındıklı baklavayı önerdiğimizde kendisi 'Yine yeşerdi fındık dalları, acep ne olacak baklavanın halları' diyerek bizlere zekice bir cevap göndermişti. Bilal Beyin damak zevkinin de zekası kadar parlak olduğunu düşünüyorum. Böylelikle fındıklı baklavayı tüm dünyada yaygınlaştırmak istiyoruz."

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Yasar kunefe 7 ay önce Şikayet Et
  Bu reklamin buyuk Dedesidir .BU finduk dedenin Dunya capinda torunlari olur .Yasasin T.c baklavasi Yasasin Turk findigi...
  Cevapla
 • TOSUN 7 ay önce Şikayet Et
  tanıtım için aslında mükemmel bir fikir thy yurt dışı uçuşlarda fındıklı baklava ikram edilebilir
  Cevapla
 • six sigma 7 ay önce Şikayet Et
  Çikolata yapın. Çikolataya daha çok yakışır. Baklavaya ceviz ve fıstık daha iyi. Çikolataya da fındık muazzam oluyor.
  Cevapla