Başkan Erdoğan'dan son dakika müjdesi: Bu yıl 50 milyonu bulacak

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fatih, Silivri, Topkapı ve Zeytinburnu Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezleri Toplu Açılış Töreni'nde önemli açıklamalarda bulunuyor. Erdoğan, "Turizm'de bereketli bir sezon geçiriyoruz. Bu yıl turist sayısı 50 milyonu aşacak. Açılan şirket sayısı yüzde 22'ye kadar arttı. CHP azaldığını söylüyor ama bunlar uyuyor." dedi.

GİRİŞ 16.11.2019 17:07 GÜNCELLEME 16.11.2019 17:09
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da toplu açılış töreninde çok önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, emekli maaşlarında son 17 yılda yaşanan artış, eski tarihlerde IMF'nin kapısında olan Türkiye'den IMF'ye borç veren bir ülke olma yolu, bu yıl turist sayısında yaşanan patlama gibi önemli konulara değindi.

 

 

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Türkiye'nin son 17 yılda yaşadığı büyük değişimin en somut hissedildiği alanların başında sosyal güvenlik sistemimiz geliyor.Geçmişte işçi için ayrı, memur için ayrı, esnaf için ayrı verilen hizmetleri tek çatı altında birleştirdik. Vatandaşlarımızın taleplerine doğrudan hizmeti verecek bir iletişim ağı vurduk.

Elektronik devlet uygulamalarıyla da geçmişte fiziki mekanlarda ve kağıt üzerinde yürütülen pek çok hizmeti elektronik ortama taşıdık. Muhtarlar ve korucuları devlet şemsiyesi altına aldık. Pek çok kesime fiili hizmet süresi hakkını verdik.

EMEKLİ MAAŞLARINDA 4 KAT ARTIŞ

Emekli maaşlarını insani düzeyde hayat sürebilecek seviyeye çıkarttık.

Emekli maaşlarını 4 kata varan oranlarda artırdık. Hiçbir emekli maaşının 1000 liranın altında kalmamasını sağladık.

Son olarak emeklilerimize kurban ve ramazan bayramlarında biner lira ikramiye vermeye başladık. Yurt dışında çalışan vatandaşlarımızın sosyal güvenlik sistemimize intibakları için her türlü kolaylığı gösterdik..

IMF İLE ARTIK İŞİMİZ YOK

Kayıt dışı istihdamı yüzde 52'den yüzde 36 seviyesine indirdik. Aktif sigortalı sayısını 12 milyondan 21 milyon 410 bine çıkardık.

İnsanımıza sadece iş değil, yüksek hayat standardı da sağlamayı amaçlıyoruz.Bunun için istihdam politikası geliştirilmesine önem veriyoruz

Bay Kemal ne diyordu 'Bunlar şimdi IMF'ye gidecek' diyordu. IMF'nın kapısına CHP gidiyordu biz değil. Bizim IMF ile işimiz yok. 

TURİST SAYISI 50 MİLYONU AŞACAK

Turizm'de bereketli bir sezon geçiriyoruz. Bu yıl turist sayısı 50 milyonu aşacak. Açılan şirket sayısı yüzde 22'ye kadar arttı. CHP azaldığını söylüyor ama bunlar uyuyor. 

Bir merkez bankası başkanını görevden aldık şimdi yeni başkanla birlikte faiz oranları aşağılara indi. 

Faiz, yüzde 40'a doğru gitmişti. Yeni Merkez Bankası Başkanımızla beraber şu anda faiz oranı yüzde 13,5'a kadar indi, daha da inecek.

Enflasyon da inşallah tek haneli rakama inecek 2020'de.

İSTİHDAMDA YAŞADIĞIMIZ KAYIPLARI HIZLA TELAFİ EDİYORUZ
Çalışmalarımız sonucu kayıt altındaki aktif sigortalı sayısı 21 milyon 410 bin oldu. Kayıt dışıyla birlikte toplam istihdam 29 milyonun üzerine kadar çıktı. İstihdamda son dönemde yaşadığımız kayıpları da hızla telafi ediyoruz.

Daha önce yüzde 8,4 seviyesine kadar düşürdüğümüz işsizlik oranı, geçtiğimiz yılın ağustos ayında maruz kaldığımız kur faiz saldırısının ardından yüzde 14'e kadar çıktı. Bu oranın özellikle eylül verisinin belli olmasıyla birlikte yeniden düşmeye başlamasını bekliyoruz..

BAY KEMAL'E 5 TANE KOYUN TESLİM EDİN İNANIN KAYBEDER GELİR

Hatırlayın; Savaş Ay'ın o programını hatırlıyorsunuz değil mi? Rezalete bakın. Bay Kemal'e 5 tane koyun teslim edin inanın kaybeder gelir. İşte en dinamik, kendini güçlü hissettiği zamanda kendisine SGK'yı verdiler hal ortada. Ne diyor? "10 yıl önce daha iyiydi, şimdi daha kötü"

Zarar ediyor diyor. Halkıma hizmette zarar ediyorsak edelim. Ama bunlar götürdüler hep. Onun için de halka hizmet veremediler. Kirli poşetleri tekrar vatandaşıma sattılar. Kan revan içindeki o serum şişeleriyle ne yazık ki tuvaletleri doldurdular. Sağlam girsen hasta çıkarsın o hale getirdiler. SGK'ya yapılan bütçe transflerine yönelik eleştirilerin çoğu ne anlama geldiği bilinmeden yapılıyor. Daha da vahimi, geçmişte faize ödenen paraların doğrudan millete hizmet için kullanılmasından da rahatsız oluyor. anayasamıza göre, zorunlu olan genel sağlık sigortasına 30 yıl boyunca niçin geçilemediği izah edemeyenler yapılan işi eleştirmek için sıraya giriyor.

"YPG İLE PYD'Yİ 'KÜRT' DİYE TANIMLAMAK SAYGISIZLIĞIN DANİSKASIDIR, ONLAR TERÖRİSTTİR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Artık terörü Güneydoğu'da, Doğu'da büyük oranda hallettik. Ne diyorlar? Kürtler... Kardeşim öyle bir şeye getiriyorlar ki YPG ile PYD'yi 'Kürt' diye tanımlıyorlar. Şimdi bu bir defa benim Kürt vatandaşlarıma saygısızlıktır. YPG ile PYD'yi 'Kürt' diye tanımlamak saygısızlığın daniskasıdır, onlar teröristtir. Teröristlerle Kürt kardeşlerimi birbirine karıştırmayalım. Hep söylüyorum, benim şu anda parlamentodaki grubumun içerisinde 50 Kürt milletvekilim var. Bizim böyle bir ayrımımız yok. Niye yok? Çünkü biz Kürdüyle, Türküyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Gürcüsüyle, Abazasıyla velhasıl yaratılanı yaradandan ötürü sevdik. Biz de böyle bir ayrım yok. Güney sınırları boyunca terör koridoru kurma girişimi Türkiye'yi kendi içine hapsetme projesinin ürünü. Bu saldırı dalgasının tamamı kararlılıkla ve cesaretle boşa çıkardık. Sadece bununla kalmadık; tehditleri Türkiye sınırlarının dışında bertaraf edecek adımlar attık. Bizi kendi içimize hapsetmeye çalışanlara cevabımızı her alanda bölgemizde ve dünyada gücümüzü daha çok hissettirerek verdik. Tabii bu uzun soluklu bir mücadeledir. Ülkemize yönelik saldırıların, önümüze kurulan tuzakların, maruz kaldığımız haksız baskıların bir süre daha devan edeceği anlaşılıyor ama şu gerçeği de herkes görüyor. Türkiye bu tür ucuz numaralarla, tehditlerle, baskılarlar, kuşatmalarla teslim olacak bir ülke ve millet değildir. Bu ülkesinin gerisinde binlerce yıllık bir devlet geleneği, kadim bir medeniyet mirası vardır. Bu ülkenin gücünün kaynağı dünyanın dört bir yanında etkisi hissedilen zengin kültür birikimiyle her bireyinin gönlüne ve zihnine nakşolmuş sağlam tarih bilinci vardır. Biz bu vasıflarımıza sıkı sıkıya sahip çıktığımız sürece Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle kimse Türkiye'nin bileğini bükemez, kimse ülkemize dik çöktüremez. Suriye'de, Irak'ta, Doğu Akdeniz'de, Libya'da, Afrika'da, Balkanlar'da verdiğimiz mücadele, dünyanın dört bir yanında yürüttüğümüz çalışmalar bunun en açık ispatıdır. Başaramadılar, başaramayacaklar" dedi.  

...

 

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 25
 • adsız 7 ay önce Şikayet Et
  insanın fakir insanın işsizlık ve hayat pahalılığıda ayrı
  Cevapla
 • adsız 7 ay önce Şikayet Et
  sayın cumhurbakanım turist sayısı artıda alıcı müşteri deil arapla çinliyle olmuyor bize amerikalı avusturalyalı kanadalı avrupal ve japon turistleri getir bzim şirket cirosu 8.,9 milyon dolarken şimdi 1.5 milyon dolar . 80 kişi çalısırken şimdi 20 kişi bu nedemek oluyor işsizik demek oluyor
  Cevapla
 • haklı 7 ay önce Şikayet Et
  Evet doğru zengin turist çekmek gerekir
  Cevapla
 • Ferit 7 ay önce Şikayet Et
  Allah sana uzun ömür versin artik boyle bir lider gelecek biliyorum ancak maalesef ak parti teşkilatlar vekiler maalesef ses seda yok brikrasi maalesef allah Reise yardim etsin allah ülkemizi korusun
  Cevapla
 • birkıssadanbinhisse 7 ay önce Şikayet Et
  Amin amin amin
  Cevapla
 • ESAT İNCEOĞLU 7 ay önce Şikayet Et
  Calışan para alamıyor devlete belediyede ve kamu sektöründe calışmadan yan gelip yatanlar yüksek maaş alıyor ALLAHTAN revamı reis kabahat sende deyil ama 3000 tl maaş alana bayram parası verme o parayı düşük maaş alanlara bölüştür eskiden oyle yapardın
  Cevapla
 • Dost AK 7 ay önce Şikayet Et
  Saygi deģer Başkanim.Avrupa ve isvicrede calīşan gurbetcilerin emeklilik hakki yeni yònetmelīģe göre bitmíş anlami ifade ediyor.Birde THY nin yaz ucuşlari cok pahali.Mesela 2 būyùk cocuk Diyarbakir veye Denizliye 2000 bin avro gibi.inanin cok pahali.Allahi rizasi icin bir ilgilenilse.Allah razi olsun.Allah sahlikli.uzun òmůrler versin amin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle