Tarım marketleri kuracağız

S.S. Pancar Ekicileri Kooperatifleri Birliği’nin (PANKOBİRLİK) 47’nci Olağan Mali Genel Kurulu, Ankara’daki merkez binada gerçekleştirildi. Programda konuşan PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, Türkiye üzerindeki finansal baskıların artmasına, şartların zorluğuna rağmen PANKOBİRLİK’in ve Pancar Üreticileri Kooperatiflerinin bu faaliyet yılında da çiftçiyi muhannete muhtaç etmediğini belirtti.

Tarım marketleri kuracağız
Tarım marketleri kuracağız
GİRİŞ 15.11.2019 06:57 GÜNCELLEME 15.11.2019 06:58
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Konuk, “Ortaklarımızın girdiye uygun fiyatlar ve şartlarla erişmesini sağlayarak şeker pancarı başta olmak üzere tarladaki, bağdaki, bahçedeki, meradaki, ağıldaki üretimini ele güne muhtaç olmadan devam ettirmesi için yıllardır yaptığımızı geçtiğimiz faaliyet yılında da tekrarladık” dedi. Konuk, kooperatifler için temin veya aracılık ettikleri gübre tutarının bir önceki yıla göre yüzde 15’in üzerinde arttığını dile getirdi.

 

 

ARACISIZ BULUŞMA

Konuk, şu bilgileri verdi: “Yemdeki artış yüzde 16’yı, tohum, fide, fidandaki artış yüzde 11’i, bitki koruma ürünlerindeki artış yüzde 23’ü aştı. Birliğimizin ve kooperatiflerimizin gelir çeşitliliğini artırmak, faaliyet alanını genişletmek için yıllardır bir çalışma yürütüyorduk. Kooperatif mağazalarımız üye dışına satış yapamıyor, faaliyet alanı dışında ürün satamıyordu. Kooperatif mağazalarımız artık herkese, her ürünü satabilecek. Tarım sektörü ile tüketici arasında aracısız satış kapısı açıldı.”

 

 

KAYNAK: YENİ ŞAFAK

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
market
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Misafir Sanatçı 7 ay önce Şikayet Et
  T.C. de KONYA ŞEKER A.Ş. TORKU gibi 50 tarım üzerine çalışan yerli ve milli firma olsa Türkiye tarımda çok yakın sürede bir HOLLANDA olabilir, Konya Şeker,Torku gibi şirketlerin önünün açılması, teşvik edilmesi, dünya pazarlarına açılması, dünyada verimli tarım toprakları olan ülkelerde tarım yapabilmesi için devletimiz bu tür şirketlere destek vererek, yabancı ülkelere karşı yanında olduğunu hissettirmelidir,ülkemizde ve dış ülkelerde akıllı seralarda katma değerli yüksek tarım ürünleri üreterek tarımda dünyanın ilk 3 sıralamasına mutlaka girmeliyiz,........
  Cevapla
 • Doğu-Batı 7 ay önce Şikayet Et
  Devlet market zinciri açmasına açsın da yönetici olarak atayacakları kimseler aç olmasın. Pankobirlik Genel Başkanının dikkatine..!
  Cevapla
 • Ah vatan 7 ay önce Şikayet Et
  Tarım kıredi market nerde arıcı desteklensin Koyun yünleri derileri hiç edilmesin taze süt ve keçi peyniri yok Çiftçi üretici desteklensin.
  Cevapla
 • Hüseyin 7 ay önce Şikayet Et
  Hal sistemi yanlış işliyor. Bence özelleşmeli ve ayrıcalıklar kalkmalı.
  Cevapla
 • Müfettiş 7 ay önce Şikayet Et
  «Devlet Market»lerinin bir an önce açılması şart:Hükümetin piyasa istikrarı ve istihdamın arttırılması için a–101 ve bim tarzı zincir marketler açması gerekiyor.Böylece hem üretici hem de tüketici kazanır.Tabi bunun altyapısı yapılırsa ülkemiz ve halkımız her bakımdan kazanır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle