Zeytinyağı alım fiyatı belli oldu

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı Hilmi Sürek, 2019-2020 kampanya döneminde sızma zeytinyağının kilogram başına alım fiyatını 20 lira olarak belirlediklerini ifade etti.

Zeytinyağı alım fiyatı belli oldu
Zeytinyağı alım fiyatı belli oldu
GİRİŞ 14.11.2019 09:57 GÜNCELLEME 14.11.2019 12:24
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Sürek, yaptığı açıklamada ürünün değerini koruyarak üreticiyi mağdur etmemek için çalıştıklarını, bu sezon kooperatif bölgelerinden gelen değerlendirmeler ve dünyada rekolte ve fiyat seviyelerini dikkate alarak bir fiyat belirlediklerini aktardı.

 

 

Birliğin tüm kooperatifleri ve 28 bin ortağıyla bölgede güçlü bir yapıya sahip olduğunu belirten Sürek, şunları kaydetti:

"Geçtiğimiz yıl başarılı bir alım kampanyası yürüttük. Üretici ortaklarımızla omuz omuza 2018-2019 kampanya dönemini hem alımlar hem de satışlar açısından memnuniyet verici şekilde tamamladık. Bu yıl da bölge, ülke ve dünya üretimi ile fiyat oluşumlarını dikkate alarak titiz değerlendirmeler sonucunda sızma zeytinyağına 20 lira fiyat vererek alımlara başladık. Bu fiyatın sadece ortaklarımıza değil tüm üreticilere olumlu yansıması dileğindeyiz."

 

 

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği, geçen sezon sızma zeytinyağının kilogramını 17 liradan almıştı.

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
alım fiyatı
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • gariban çiftçi 10 ay önce Şikayet Et
    tariş sızma yağın litresini 35 40 telden satıyor bu nasıl ciftci kuruluşu.madem 30 a alın .yada 25 e satın. türküyü örnek alın biraz
    Cevapla