Dolar, gece haber akışı sonrası hareketlendi

Dolar/TL, dün akşama doğru iyimser haber akışı sonrası 5.73 seviyelerine gerilerken Beyaz Saray'daki görüşme ve Fed Başkanı Powell'ın açıklamaları sonrası sınırlı hareket yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Trump arasındaki görüşmelerde iki ülkenin müttefikliğine vurgu yapılırken liderler toplantının verimli geçtiğini belirtti. Fed Başkanı Powell'ın kongredeki sunumunda ise ekonominin güçlü olduğuna dikkat çekilerek mevcut şartlarda uygulanan para politikasının süreceği belirtildi. Ticaret savaşında ise belirsizlik sürüyor. 14 Kasım günü dolar 5.7680 TL'de

Dolar, gece haber akışı sonrası hareketlendi
Dolar, gece haber akışı sonrası hareketlendi
GİRİŞ 14.11.2019 08:02 GÜNCELLEME 14.11.2019 08:03
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump arasındaki görüşme sona ererken piyasalarda gece sınırlı da olsa hareket yaşandı.

 

 

Trump, toplantının çok verimli geçtiğini söylediği açıklamasında Türkiye'nin ABD'nin çok iyi bir müttefiki olduğunu ve NATO'ya karşı da yükümlülüklerini yerine getirdiğini belirtti. ABD ve Türkiye'nin güvenlik konularında birlikte çalıştığını söyleyen Trump, S-400 alımının ciddi bir zorluk olarak masada durduğunu yineledi ancak bunu çözebileceklerinin de altını çizdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise ABD ile mutabakata bağlılıklarının sürdüğünü söyleyerek terörle mücadeleye dikkat çekti. "İlişkilerimizde yeni bir sayfa açmakta kararlıyız" diyen Erdoğan, "uygun şartlarda Patriot alabileceğimizi söyledim." şeklinde konuştu. Erdoğan, 100 milyar dolarlık ticaret hacmi konusunda da çalışmaların sürdüğünü, siyasi meseleler ile ticari konuların birbirine karıştırılmaması gerektiğini belirtti.

 

 

Dün ABD basınında iki ülkenin ticari ortaklığına dair haberlerle dolar/TL akşam saatlerinde düşüşe geçmiş ve 5.73'lere dek inmişti. Fed Başkanı Powell'ın da açıklamalarının olduğu gece sığ piyasada kur 5.76'lara geldi.

14 Kasım sabahı dolar/TL 5.7680'den el değiştiriyor. Piyasalarda ise ticaret savaşı belirsizliğine dair haber akışı ve Fed Başkanı Powell'ın açıklamaları izleniyor.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
döviz
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • alparslan 11 ay önce Şikayet Et
  iyi ilişkiler önemlidir.
  Cevapla
 • zafer gülten 11 ay önce Şikayet Et
  Bu gibi durumlarda öfkeyle değil,siyasetlele hareket etmek lazım...ne demişler köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyeceksin.Amerika ne yapıyo,yüzümüze gülüyo,arkadan sinsicwe kurnazca vuruyo,sende aynısını yapacan,kurnaz davranacan,
  Cevapla
 • Ödemeli 11 ay önce Şikayet Et
  Aynen Kemal kardeşim.
  Cevapla
 • Kemal 11 ay önce Şikayet Et
  Abd ile her görüşme sonrası bizi ofsayta düşürme çabaları olmuştur, bundan sonra da olacaktır, tek çare çok çalışmak, tasarruf tur, birey ve devlet olarak zihniyetimizi değiştirip,, katma değerli ürüne yatırım yapmak gereksiz tüketimden uzak durup hane bütçesini devlet bütçesini sağlam tutmalıyız ki döviz dalgalanması bizim için risk olmasın, tasarruf,, tasarruf,,
  Cevapla