Kamu ihalelerinde yeni dönem! Resmen değişti...

Kamu İhale Kurumu, ihale süreçlerinde teknik sorunlar nedeniyle Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP) üzerinde işlem yapılamaması halinde, işlemlerin mevzuata uygun sürdürülebilmesi ve hak kayıplarının önlenmesi amacıyla alternatif sistemleri ve uygulamaları devreye almaya yetkili kılındı.

Kamu ihalelerinde yeni dönem! Resmen değişti...
Kamu ihalelerinde yeni dönem! Resmen değişti...
GİRİŞ 13.11.2019 11:18 GÜNCELLEME 13.11.2019 11:18

İhale işlemlerinde elektronik yöntemler çeşitlendirilebilecek.  Kurumun Elektronik İhale Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik  Yapılmasına Dair Yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, Kuruma, ihale sürecinde idareler veya kayıtlı gerçek ve  tüzel kişilerce, teknik sorunlar nedeniyle EKAP üzerinde işlem yapılamaması  halinde, ihale işlemlerinin mevzuata uygun şekilde sürdürülebilmesi ve hak  kayıplarının önlenmesi amacına yönelik alternatif sistemleri ve uygulamaları  devreye almak için yetki verildi. Kurum, gerekli hallerde ilgili işlemleri  durdurabilecek, erteleyebilecek, yenileyebilecek veya iptal edebilecek.

İhaleye katılmak ve dokümanı görmek için EKAP üzerinde e-imzanın yanı  sıra Kurumca belirlenecek diğer elektronik yöntemlerden birisi de  kullanılabilecek.
 

KAYNAK: AA
ETİKETLER
Resmi Gazete
YAZDIR