Soğanın fiyatı artmaz ise çöpe gidecek!

Yıl başında hastalık yüzünden mahsulün yarısının çöpe gitmesi üzerine fiyatları bir ara 5 TL'nin üzerine çıkarak kısa süreli kriz oluşturan soğan bu sefer de düşük fiyatla gündeme geldi. Fiyatların çok düşük olmasından kaynaklı bekletilen ürünler filizlenmeye başlarken, birkaç gün içinde satışa çıkarılmaması halinde ise çöpe gideceği ifade ediliyor.

Soğanın fiyatı artmaz ise çöpe gidecek!
Soğanın fiyatı artmaz ise çöpe gidecek!
GİRİŞ 10.11.2019 10:58 GÜNCELLEME 10.11.2019 11:18
Bu Habere 56 Yorum Yapılmış

Mardin’in Mazıdağı ilçesine bağlı Şenyuva köyünde çiftçilerin, fiyatlarının düşük olması nedeniyle satmayıp beklettikleri soğanlar filizlenmeye başladı.

 

 

Yüksek maliyet dolayısıyla zarar ettiklerini kaydeden çiftçiler, yetkililerden yardım bekliyor.

Şenyuva köyü sakinleri, soğan fiyatlarının düşmesi nedeniyle ektikleri ürünleri bekletmeye başladı.

 

 

FİYATLAR DÜŞÜK

Sadece 70 bin lira mazot parası verdiklerini kaydeden çiftçiler, ellerinden çıkarmamaları durumunda soğanların çöpe atılacağını söyledi. Çiftçilerden Neytullah Abi, soğan fiyatlarının çok düşük olduğunu belirterek çiftçilerin ürün ekmeme durumuna geldiğini söyledi.

BİRKAÇ GÜNE SATILMAZ İSE ÇÖPE GİDECEK

Çetin Abi ise, kendilerinin her sene soğan ektiğini kaydederek, "Soğanları hiçbir zaman yüksek fiyatta vermedik. Birçok defa soğanlarımız torbalarda küflendi, hepsini çöpe attık. Bu sene de fiyatların yükselmesini bekliyoruz, gittikçe fiyatlar dahada düşüyor. Birkaç gün içinde satılmazsa hepsi çöpe gider. Yetkililer bir an önce buna bir çözüm bulmalı, çiftçiler artık bir ürün ekemiyor." dedi.

KAYNAK: İHA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 56
 • emekçi 10 ay önce Şikayet Et
  soğan çöpe gitmez,depolanır ve bütün kış satılır,bilmeyen konuşmasın.
  Cevapla
 • evladi fatihan 10 ay önce Şikayet Et
  kendi soganimi kendim ekecem
  Cevapla
 • Okan 10 ay önce Şikayet Et
  Geçen seneye saysınlar. Sırf seçim kaynaklı şişirdiniz fiyatları. Şimdide elinizde patlasın
  Cevapla
 • Olguncan 10 ay önce Şikayet Et
  ALLAH daha beter etsin,fırsatcılar topluluğu,köylünün ürününü 25 kuruşa alırsınız,5liraya satmak için zemin yoklarsınız,inşallah elinizde kalır zarar edersiniz,ALLAH fazlasını yedirmeyi nasip etmesin,dizi gidi düzenbazlar...
  Cevapla
 • hsn 10 ay önce Şikayet Et
  bu zararı da kazıkladığınız pahalı fiyatlara sayın. acınacak durumda değilsiniz çünkü elinize fırsat geçti mi miller in anasını anlatıyorsunuz. bir lira ucuz da değil pahalı da çünkü milletin alım gücü buna yetiyor. patatesçilerde aynı konumda. biraz şükretsinler. kanaat önemli.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle