Karadeniz'de hamsi bolluğu yaşanıyor

Karadeniz’de avlanan büyük balıkçı tekneleri limana kasalar dolusu hamsi ile dönerken kıyı balıkçılığı yapan balıkçılar ise teknelerini limana çekip balık sezonunu kapattı.

Karadeniz'de hamsi bolluğu yaşanıyor
Karadeniz'de hamsi bolluğu yaşanıyor
GİRİŞ 07.11.2019 17:20 GÜNCELLEME 07.11.2019 17:21
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Karadeniz’de açık denizde hamsi bolluğu yaşanması ile büyük balık tekneleri avlarını sahile getirmeye yetişemiyor. Hamsi bolluğundan dolayı binlerce koli yükleyip denize açılan ve kasalar dolusu balıkla dönen balıkçılar durumdan oldukça memnun.

Sahil balıkçılığı yapan küçük balık tekne sahiplerinin ise durumu kötü. Sezon başında palamut şoku yaşayan daha sonra lüfer ve diğer balıklardan da umduğunu bulamayan küçük balıkçı tekneleri sezonu kapattılar. Bu sezon umduğunu bulamayan küçük tekne balıkçıları teknelerini limana çekti.

 

Akçakoca Su ürünleri kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş: "Akçakoca’daki kıyı balıkçıları, balıkçılığı bırakmış durumda. Her hangi bir av söz konusu olmadığı için. Sezonun başından beri palamutta olmadı lüferde olmadı. Küçük balıkçılar balıkçılığı bırakmış durumdalar. Bugün itibariyle hamsicilik başladı. Ciddi oranda hamsi balığı çıkıyor. Büyük tekneler hallerinden memnun hiç olmazsa hamsi ile günlerini kurtarabiliyorlar, para kazanıyorlar. Küçük balıkçıların böyle bir şansı kalmadı artık bir sonraki sezonu beklemek durumundalar. Bol bir hamsi avcılığı bir müddet daha devam edecek. Ortalama 300 ton civarında hamsi çıktı, kayıtlarımızda öyle gösteriyor. Balıkçılar gündüz istirahat ediyorlar akşam açılacaklar" dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 7
 • halk bey 8 ay önce Şikayet Et
  hamsinin bu kadar bol oldugu yerde hala hamsi 10 tl daha bu sene 9 tl bile gormedim.
  Cevapla
 • misafir 8 ay önce Şikayet Et
  iyiymiş bizde 25 tl
  Cevapla
 • ilanmatik 8 ay önce Şikayet Et
  biz istanbulda o bolluğu birtürlü göremedik...
  Cevapla
 • A.c 8 ay önce Şikayet Et
  Hamsi çok küçük ve pahalı nasil bolluk anlamadım.
  Cevapla
 • Birisim 8 ay önce Şikayet Et
  Burda hala 15 lira
  Cevapla
 • Bey 8 ay önce Şikayet Et
  Sabah bol akşama kıt diyonuz yahu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle