Otoyol ve köprü ücretlerinde yeni dönem! Vatandaş ucuza kullanabilecek

2020 Cumhurbaşkanlığı yıllık programında yer alan bilgiye göre; Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, otoyol ve köprülerde “dinamik fiyatlandırma” modeline geçmeye hazırlanıyor. Kurulacak talep yönetim sistemiyle, talebin az olduğu dönemlerde vatandaş, otoyol ve köprüleri daha ucuza kullanacak.

Otoyol ve köprü ücretlerinde yeni dönem! Vatandaş ucuza kullanabilecek
Otoyol ve köprü ücretlerinde yeni dönem! Vatandaş ucuza kullanabilecek
GİRİŞ 07.11.2019 10:06 GÜNCELLEME 07.11.2019 10:06
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

2020 Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’nda otoyol ve köprü ücretlerine ilişkin yeni bir düzenlemeye yer verildi. Programa göre, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, 2020 yılı içerisinde otoyol ve köprü ücretlerinin anlık değişkenlik gösterebileceği “dinamik fiyatlandırma” ile ilgili çalışmalara başlayacak.

 

 

VATANDAŞ KÖPRÜ VE OTOYOLLARI UCUZA KULLANABİLECEK
Talebin yoğunluğuna göre ücretler artırılarak ya da azaltılarak esnek hale getirilirken, vatandaşların talebin daha az olduğu dönemlerde, köprü ve otoyolları daha ucuza kullanabilmesi amaçlanıyor. 
Havayolu şirketlerinin de kullandığı yöntemle, işletmecinin zararına yol açmadan, daha az yoğun dönemlerde daha ucuza kullanılabilmesi amaçlanıyor.

PARK ET BİN SİSTEMİ YAYGINŞACAK
Çalışmaya ilişkin raporda, “Otoyol ve köprülerde dinamik fiyatlandırma ile talep yönetimi sistemi hayata geçirilmesi amacıyla çalışmalara başlanacak" ifadesi kullanılırken, aynı zamanda “Ulaştırma sisteminin sürdürülebilirliği ve mevcut altyapının verimliliğini teminen talep yönetimi benimsenecek, ulaştırma yatırımları verimlilik odağında rasyonelleştirilecek ve park-et-bin ve tercihli yollar gibi uygulamalar hayata geçirilecek." denildi.

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 20
 • Tayyipçi 10 ay önce Şikayet Et
  Türkçesi: Yoğun dönemlerde daha pahalı olacak
  Cevapla
 • ak partili 10 ay önce Şikayet Et
  benim geçemediğim,bana hizmet vermiyor demektir,bunları eskilerle aynı fiyata getirin,asabım bozuluyor.
  Cevapla
 • Safya HARMAN 10 ay önce Şikayet Et
  Köprüler ve yollar ücretli olduğu sürece millete hizmet ettik denilemez. Para ödemeden geçemediğim yol ve köprü benim yolum benim köprüm değildir. Ücretli karşılığı verilen hizmet alışveriştir, hizmet değildir.
  Cevapla
 • ebu ammar 10 ay önce Şikayet Et
  bence taleplerin çok olduğu dönemde zam yaparlar. indirim zor iş
  Cevapla
 • Mustafa 10 ay önce Şikayet Et
  Osman Gazi. Köp. Rüprüsü. Taksi 20tl olsun kamyon 50olsun. Kendi porcunu öder
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle