Yeni yerli ürünler geliyor! Hepsi bor madeninden üretildi

Türkiye'nin bor madeninden ürettiği yerli ve milli temizlik ürünü Boron'un yeni ürünlerinin lansmanı bu hafta İstanbul'da yapılacak.

GİRİŞ 06.11.2019 11:37 GÜNCELLEME 06.11.2019 14:22
Bu Habere 90 Yorum Yapılmış

Türkiye'nin ilk ve tek doğal mineralli temizlik ürünü Boron'un, tanıtımı ocak ayında gerçekleştirilmişti.

 

 

İçinde kimyasal ve petrol türevi bulundurmayan toz ve sıvı halde tüketiciye sunulacak Boron'un yeni ürünleri İstanbul tanıtımı ise 8 Kasım Cuma günü saat 10.00'da düzenlenecek programla yapılacak.

Konuya ilişkin AA muhabirine açıklama yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Boron temizlik ürünümüze gösterdikleri ilgiden dolayı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yerli ve milli ürünümüz Boron, raflarda yerini aldığı günden bugüne büyük ilgi gördü. Boron'a olan talep üretimden fazlaydı ve biz de buna ayak uydurarak üretim kapasitemizi artırdık." diye konuştu.

 


YENİ ÜRÜNLER TANITILACAK

Bakan Dönmez daha önce yaptığı bir açıklamada "Kasım ayının ilk haftası yeni ürünlerin lansmanını yapacağız. Raflarda klasik poşet içinde  olacak. Renkli ve beyaz ayırımları olduğu için performansları da artırılmış oldu. Doğal mineralli temizlik ürünü olarak çıktı. Bazı vatandaşlarımız daha hassas. Yurt dışından da talep var. 100'ün üzerinde ülkeye bor ihraç ediyoruz. Asya'dan Avrupa'ya kadar ürünleri satıyoruz. Boron, Türkiye'nin milli bir ürünü. Bizim evde de kullanılıyor. Hanımlar memnunlar." demişti

Bor ve borlu ürünlerin temizlik sektöründe kullanılması amacıyla yürütülen çalışmalar sonucu Eti Maden tarafından üretilen Boron, bordan elde edilen boraks, bitkisel sabun, soda aktif oksijen ve benzeri tamamen doğal maddelerden oluşuyor.


Dünya bor rezervlerinin %73'üne sahip olan Türkiye'de bilinen bor yatakları; Eskişehir – Kırka, Kütahya- Emet, Balıkesir Bigadiç, Bursa-Kestelek'te bulunmaktadır

 

ETİKETLER
boron
YAZDIR
YORUMLAR 90
 • ÖMER BATI 2 yıl önce Şikayet Et
  2013 yılından beri bor matik çamaşırlar için almaktayız bu güne kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Keza diğer markalar ile yıkanan çamaşırların kokusu bizi rahatsız etmektedir. Bor matik kokusu olmayan bir deterjan olarak tavsiyemizdir.
  Cevapla
 • mmed 2 yıl önce Şikayet Et
  Fiyat çok yüksek
  Cevapla
 • fatih akman 2 yıl önce Şikayet Et
  yumuşatıcı kullanıyoruz o yüzden koku acısından sıkıntı yaşamadık. hanım çok memnun borondan. fiyatı da yıl sonuna kadar değişmeyecek. bir kaç tane alıp stok yapayım.
  Cevapla
 • vatan 2 yıl önce Şikayet Et
  kokusuna bi el atılsa iyi olur.
  Cevapla
 • imetlo 2 yıl önce Şikayet Et
  kokusundan hiç memnun değiliz. Kokusuna bir el atın bence.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle