İzmir-Çandarlı arası 40 dakika sürecek

İzmir’de yapımı süren Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu ve bağlantı yollarının bazı kesimleri 30 Ekim’de trafiğe açılacak. Yap-işlet-devret modeliyle ihale edilen projenin tamamlanmasıyla İzmir Çevre Yolu Ege Üniversitesi Hastanesi kavşağından Çandarlı çıkışına kadar olan mesafe yaklaşık 40 dakikada geçilebilecek.

İzmir-Çandarlı arası 40 dakika sürecek
İzmir-Çandarlı arası 40 dakika sürecek
GİRİŞ 27.10.2019 15:57 GÜNCELLEME 27.10.2019 15:58
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

2017 yılında ihalesi yapılan Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu ve bağlantı yollarının bir kısmı, 30 Ekim günü saat 00.01 itibarıyla hizmete girecek. İzmir'de önemli sanayi ve turizm merkezlerinin bulunduğu kuzey aksında trafik sorununa önemli ölçüde çözüm sağlayacak Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu projesinin bölgedeki Petkim, Tüpraş, demir çelik fabrikaları, limanlar ve organze sanayi bölgelerinin bulunduğu Aliağa güzergahı ile Foça’daki turizm merkezlerinin hızlı ulaşım ihtiyacının karşılanması sağlanacak. Yaklaşık 96 kilometrelik otoyolun tamamı ise bu yıl sonu tamamlanacak.

 

 

Yol üzerinde 946 metre uzunluğundaki Buruncuk Tüneli inşa edildi. 12 köprülü kavşak, 2 hemzemin kavşak, 7 ücret toplama alanı, 3 otoyol hizmet alanı, 6 viyadük, 38 köprü ve 182 menfezin bulunduğu otoyolda peyzaj ve bazı bölümlerin üst yapı işlemleri devam ediyor. İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından havadan görüntülenen otoyolda, İzmir Çevre Yolu Ege Üniversitesi Hastanesi kavşağından Çandarlı çıkışına kadar olan mesafe yaklaşık 40 dakikada geçilebilecek. Güzergahın Koyundere kavşağı le Çandarlı çıkışı arasındaki bölümü ise 25 dakikada katedilebilecek. Otoyolun yapımı planlanan Kuzey Ege Limanı’nın da trafik yükünü önemli ölçüde karşılaması bekleniyor.

KAYNAK: İHA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 9
 • Murat 10 ay önce Şikayet Et
  Menemen de oturuyoruz İzmir den Aliağa yönüne geliş gidislerde müthiş rahatlamaya neden olacak emeği geçenler den Allah razı olsun
  Cevapla
 • Demirdöven 10 ay önce Şikayet Et
  Ücret ne kadar acep? Bilen var mı
  Cevapla
 • Mehmet akif 10 ay önce Şikayet Et
  Ankarada proje varmı? Yok. var yok izmir, istanbul, Antalya, Aydın
  Cevapla
 • sadi 10 ay önce Şikayet Et
  tesekkurler akp !
  Cevapla
 • Mahyutti 10 ay önce Şikayet Et
  Ne yolmuş be
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle