Bakan müjdeyi verdi! Aylık 650 lira maaş verilecek

Bakan Selçuk: "7 ilde 0-60 aylık çocuk sahibi sigortalı çalışan 10 bin 250 kadına 24 ay boyunca aylık 650 lira mali destek sağlanacak."

Bakan müjdeyi verdi! Aylık 650 lira maaş verilecek
Bakan müjdeyi verdi! Aylık 650 lira maaş verilecek
GİRİŞ 13.10.2019 11:01 GÜNCELLEME 15.10.2019 10:34
Bu Habere 141 Yorum Yapılmış

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kadın istihdamını artırmak için örnek niteliğindeki "Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi"nin hayata geçirileceğini belirtti.

 

 

Projeyle sigortalı çalışan annelere 24 ay boyunca mali yardım yapılacağını vurgulayan Selçuk, şu bilgileri verdi:

"Projeden 0-60 aylık çocuklarını Bakanlığımız ya da Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kreşe, anaokuluna veya gündüz bakımevine gönderen ve sigortalı işçi statüsünde çalışan anneler yararlanacak. Annelere her ay 650 lira civarında (100 avro) destek sağlanacak."

 

 

ANNELERE TOPLAM 169 MİLYON LİRA YARDIM

Bakan Selçuk, projenin Ankara, Antalya, Bursa, Elazığ, İstanbul, İzmir ve Malatya'da SGK tarafından uygulanacağını bildirerek, "Bir anne 24 ay boyunca destek alabilecek. Ayrıca mali desteğe başvuran ilk 13 bin anneye tek seferlik 650 lira (100 avro) kırtasiye desteği de sağlanacak." dedi.

Proje kapsamındaki yardımların toplamda 169 milyon lirayı (26 milyon avro) bulacağına dikkati çeken Selçuk, "Projenin amacı, kadınların kayıtlı istihdamını desteklemek ve aile-iş yaşamı dengesini güçlendirmek. Bakanlık olarak aile birliğini korumak ve güçlendirmek için bu tür projeleri yaygınlaştıracağız." diye konuştu.  

Projeye ön kayıtlar 15 Ekim Salı günü saat 14.00'ten itibaren internet üzerinden (www.sgkkurumsalcocukbakımı.org) e-devlet şifresiyle yapılabilecek.

YORUMLAR 141
 • Keziban akdağ 2 yıl önce Şikayet Et
  Benim durumum madi yardım bekliyorum art yeni doğan bir bebeğim var
  Cevapla
 • Emine 2 yıl önce Şikayet Et
  Evde engeli kızın var ben çalışma böyle birşey olursa cok iyi 'olur
  Cevapla
 • Emine 2 yıl önce Şikayet Et
  Bence cok iyi olcak
  Cevapla
 • Belgin 2 yıl önce Şikayet Et
  Bende yardımınızı bekliyorum evde kayinbabam var kronik hastası cihaza bağlı 400lira elektrik faturası geliyor üç tane çocuğum var okuyolar eşimin maaşı yetmiyor
  Cevapla
 • imran guler 2 yıl önce Şikayet Et
  Ben imran guler sizden bi yardim bekliyorum kaynanam hasta kayin babam yasli esim kirdi magduru calismiyor cocuklarima bakmiyorum bi destek bi yardim lutfen burda yetkililere seslniyorum duyun sesmizi asker aylsiyiz esim tek basina ayley bakiyor calismiyorda krdi madru sesmiz dyuyn
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle