Çok kazanan çok ödeyecek! Yeni dönem başlıyor

Vergi reformu kapsamında gelir vergisinde yapılacak düzenlemeye göre 1 milyon lira ve üzeri gelire sahip olanlardan alınan vergi yüzde 35'e yüzde 45'e çıkarılıyor. Bloomberg'in kaynaklara dayandırarak yaptığı habere göre ilgili teklif meclise gönderildi

Çok kazanan çok ödeyecek! Yeni dönem başlıyor
Çok kazanan çok ödeyecek! Yeni dönem başlıyor
GİRİŞ 11.10.2019 17:30 GÜNCELLEME 11.10.2019 17:30
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

Türkiye'de bir süredir gündemde olan vergi reformunda gelir vergisi oranı artıyor. Bloomberg'in iddiasına göre yüksek gelir diliminde olanların ödeyeceği vergi oranı yüzde 35'ten 45'e çıkarılıyor.

 

 

Konuya yakın bir kaynağın aktardığına göre, meclise komisyonuna gönderilen fakat kamuya henüz açıklanmayan teklifte 1 milyon TL veya üzeri yıllık gelire sahip olan kişilerin ödeyeceği verginin yüzde 35'ten yüzde 45'e çıkarılması öngörülüyor.

Teklife göre, 500 bin lira ila 1 milyon TL arasında kazananların tabi olacağı vergi dilimi ise yüzde 40 olacak. 

 

 

Hazine ve Maliye Bakanlığı yetkililerinden henüz bir açıklama yapılmadı fakat "Değişim Başlıyor" temalı 2020-2022 Yeni Ekonomi Programın lansman toplantısında Bakan Albayrak az kazanandan az çok kazanandan çok vergi alınacak bir reform üzerinde çalışıldığını belirtmişti.

Bakan Albayrak toplantıda "Vergi adaleti sağlayacak, çok kazanandan çok, az kazanandan daha az vergi alınmasının önünü açacak ve gelirleri artıracak, uluslararası uygulamaları örnek alan bir vergi reformuyla ilgi adımları atmaya başlıyoruz. " demişti.

KAYNAK: AJANSLAR

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 21
 • DOĞRUSU 11 ay önce Şikayet Et
  Çok kazanan Zengin bir yolunu bulur, olan yine gariban vatandaşa olur.
  Cevapla
 • murtaza 11 ay önce Şikayet Et
  İşçiden neden %35 vergi kesiliyor
  Cevapla
 • iskenderpaşa 11 ay önce Şikayet Et
  bavul ticareti diye adlandırdığımız textil satış ve merdiven altı imalat yapanlar miyonlarca lira kazanıp bir lira vergi vermeyen grup var .vede devlet düşmanlığı yapıyorlar..
  Cevapla
 • orta direk 11 ay önce Şikayet Et
  zengin de aynı kdv yi ödüyor fakiri de! zenginde aynı ötv yi ödüyor! fakiri de! zendinde aynı vergi yi, aynı sigortayı ödüyor! fakirde! asgari ücretli de aynı vergiyi ödüyor! zengin olan da! kazanca göre devlet adil vergi kesintisi yapacak ama bizim kat etmemiz gereken çok yol daha sistemin adaletli olması için.
  Cevapla
 • Murat 11 ay önce Şikayet Et
  Vergi dilimi duzelmesi verekiyor .. Asgari ucret alsan bile 10 ayda yuzde 20 vergiye giriyorsun..en azindan asgari ucret x 12 olsa hep asgari ucret vergiye girmez hemde adeletli olur...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle