ASELSAN Ukrayna'da yerel üretim tesisi açtı

Küresel pazarda yarattığı değer ile sürdürülebilir büyümesine devam eden ASELSAN, Ukrayna'nın Kiev şehrinde kurduğu yerel üretim tesisini açtı.

ASELSAN Ukrayna'da yerel üretim tesisi açtı
ASELSAN Ukrayna'da yerel üretim tesisi açtı
GİRİŞ 10.10.2019 17:28 GÜNCELLEME 10.10.2019 17:30
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Firmadan yapılan açıklamaya göre, ASELSAN, yazılım tabanlı taktik telsizlerin teslimatını Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’ne 2017 yılından itibaren sürdürüyor. Ukrayna’nın uzun vadeli ihtiyaçları doğrultusunda, ASELSAN telsizleri artık bu ülkede yerel olarak üretilecek.

 

Yerel ihtiyaçlara ve koşullara öncelik vererek kullanıcıların gereksinimlerini karşılayan ve 30'dan fazla ülkeye haberleşme sistemi ihraç eden ASELSAN, bu hamlesiyle Ukrayna ile Türkiye arasındaki sürdürülebilir ilişkilerinin ve gelecekteki iş birliğinin de önünü açmayı hedefliyor.

Girdiği pazarlarda yerelleşerek kalıcı olmayı hedefleyen ASELSAN, gelecek süreçte Ukrayna’daki ihtiyaçların niteliği ve miktarına bağlı olarak üretim kapasitesini de genişletmeyi amaçlıyor.

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Levrok 11 ay önce Şikayet Et
  ASELSAN artik vakit geldi. AKILLI TELEFONLAR üretmen lazim. Diz üstü bilgisayarlar ve her türlü elektronik aletler üretmelisin ve SAMSUN SONY gibi dünya markasi olmalisin. Bu pazara neden girmiyor anlamiyorum
  Cevapla
 • Molla Kasım 11 ay önce Şikayet Et
  Aselsanın işi bu değil. Tüketici pazarına , vestel, beko, casper, generel mobile vb. firmaları birleştirip, ;Devlet destekli işlemci , panel ve işletim sistemi yaptırılacak. Her firma kendi kategorisinde üretime bu ürünleri kullanarak devam edecek. Hem pazarını kullanacak hemde millileşmiş olacak. Ayrıca rekabet edip yurt dışına açılacak. Devlet buna destek olmalı, Aselsanda alt yapısının kurulumuna destek olup, buradan kendi ihitiyaçlarınıda tedarik edebilmeli.
  Cevapla
 • hakan 11 ay önce Şikayet Et
  onu özel sektör yapacak. tabii yapılanı da biz alacaz. samsung, apple vs markaların peşinde koşmayacağız. önce kendi markalarımızı almasını öğrenelim. gerisi kendiliğinden gelir.
  Cevapla