Emekliye faizsiz avans müjdesi

SGK, emekli maaşının bağlanmasını bekleyenlere, 6 bin 62 lira avans veriyor. Talepler hayata geçerse bu destek, tüm emeklilere verilebilecek. Geri ödeme de taksitle olacak. Güzel haberle ilgili detaylar da belli oldu.

Emekliye faizsiz avans müjdesi
Emekliye faizsiz avans müjdesi
GİRİŞ 10.10.2019 09:09 GÜNCELLEME 10.10.2019 09:53
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Emekli maaşının bağlanmasını bekleyenlere Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), avans imkanı sunuyor. Emeklilik başvurusunu yapan ve aylığı 90 gün içinde bağlanamayanlar, yazılı olarak kuruma başvurarak avans kullanabiliyor. SGK, bu kişilere, net asgari ücretin 3 katına kadar ödeme yapıyor.

 

 

YAYGINLAŞTIRILMASI GÜNDEMDE

Bu yıl başvuru yapan emekli, 6 bin 62 liraya varan avans çekebiliyor. Verilen avansın bağlanacak gelir ve aylıkların birikmiş tutarından fazla olan bölümü, daha sonra gelir ve aylıklardan 1/4 oranında kesilerek mahsup ediliyor. Bu uygulamanın tüm emekliler için yaygınlaştırılması da gündemde. Emekliler, bu imkan için alınacak kararı merakla bekliyor. Eğer sistem hayata geçerse; emekliler nakit sıkıntısı çektiğinde SGK’ya yazılı başvuru yaparak avans çekebilecek. Tutar, mevcut uygulamadaki gibi asgari ücretin 3 katı kadar olabilecek.

 

 

ASGARİNİN 3 KATI KADAR

Ya da emekliye, maaşının 3 katına kadar avans verilebilecek. Bu para daha sonra emeklinin maaşından taksitle kesilecek. Avanstan faiz alınmayacak. Böylece emekliler faizsiz nakit imkanına kavuşacak

 

KAYNAK: GÜNEŞ

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Hasan 11 ay önce Şikayet Et
    Ne zaman?
    Cevapla
  • çok iyi 11 ay önce Şikayet Et
    emekli
    Cevapla