Emeklinin gözü Meclis'te, sevindirecek düzenlemeler masada

Emekliyi sevindirecek yeni düzenlemeler masada.3600 ek göstergeden intibak yasasına, ek ödeme artışından seyyanen zamma kadar birçok tasarı Meclis gündeminde.

Emeklinin gözü Meclis'te, sevindirecek düzenlemeler masada
Emeklinin gözü Meclis'te, sevindirecek düzenlemeler masada
GİRİŞ 06.10.2019 10:09 GÜNCELLEME 06.10.2019 10:09
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Türkiye genelindeki yaklaşık 12.5 milyon emeklinin gelirini artıracak, mevcut şartları iyileştirecek yeni düzenlemeler gündeme gelmeye devam ediyor. Uzun süredir gündemde olan ve talepte bulunan birçok konu, Meclis’e sunulacak. Bu nedenle emekliler gözünü Meclis’e çevirdi ve kendileri adına olumlu kararların çıkmasını umutla bekliyor.
 
YÜZDE 8 EK ÖDEME

Emekliler, vergi iadesinin yerini alan, halen maaşlarının yüzde 4’ü, yüzde 5’i kadar olan ek ödemenin günümüzde düşük kaldığını ifade ederek oranın en az yüzde 8’e çıkarılması beklentisini dile getiriyor.
 
3600 EK GÖSTERGE

Öğretmen, polis, hemşire ve din görevlileriyle bu görevlerden emekli olmuş kişileri kapsaması beklenen 3600 ek gösterge düzenlemesi, çözüme kavuşturulması beklenen ilk tasarı. Eğer tasarı Meclis’te kabul edilirse, ek göstergenin yenilenmesiyle hem maaşlar hem de emekli ikramiyesi artacak.
 
İNTİBAK BEKLENTİSİ

2000 yılı ve sonrasında emekli olanlar, intibak için yasa beklentisi içinde. Yaklaşık 5 milyon emekliyi ilgilendiren intibak için Anayasa Mahkemesi, Meclis’i adres göstermişti. Eğer intibak yasası çıkarsa, 2000 yılı ve sonrasında emekli olanların maaşları yeniden ele alınacak ve düzeltme yapılacak.

KAYNAK: GÜNEŞ

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Aziz kocak 2 hafta önce Şikayet Et
  1500 tl emekli maaşla yaşamak nasıl olabilir bir hans gibi yaşamak bizim hakkimiz
  Cevapla
 • cem 9 ay önce Şikayet Et
  haydi hayırlısı inşallah
  Cevapla
 • Emekli 9 ay önce Şikayet Et
  2000 yılından sonra emekli olanların intibak hâkkinin acilen TBMM den çıkması lâzım.Emekliler zor şartlarda yaşıyor.intibak şart
  Cevapla