EPDK promosyon kısıtını kaldırdı

EPDK, akaryakıt istasyonlarının araç sürücülerine kağıt mendil, araç kokusu, toz bezi hediye etmeye yönelik kısıtlamaları kaldırdı. Puan karşılığı yakıt da verilebilecek.

EPDK promosyon kısıtını kaldırdı
EPDK promosyon kısıtını kaldırdı
GİRİŞ 01.10.2019 06:31 GÜNCELLEME 01.10.2019 06:31
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), akaryakıt bayilerinin sürdürülebilirliğinin korunması ve piyasada rekabetin fiyat üzerinde yoğunlaşmasının artırılması amacıyla önemli bir düzenlemeye imza attı. Akaryakıt nve LPG otogaz piyasalarında tüketicilere yönelik olarak gerçekleştirilen promosyonlara ilişkin hususlara açıklık getirildi.

TABAK, KUPA,OYUNCAK YASAK

Sektörde mevcut durumda yaşanan karışıklıkların ve aksaklıkların önüne geçmeyi hedefleyen EPDK, aldığı kararla, ayni promosyonların düzenlenmesine ilişkin mevcut yapıyı korudu. Eskiden verilen ve yasaklanan tabak, kupa, oyuncak gibi hediyelerin verilmesine yönelik sınırlama devam edecek. Daha önce belirsizliğe neden olan, araçlarda bulunabilecek temel ihtiyaçların akaryakıt veya LPG otogaz alımından bağımsız tüketicilere hediye edilmesine ise devam edilebilecek. Sürücü istasyona gittiğinde kendisine kağıt mendil, araç kokusu, toz bezi hediye edilebilecek.

 

 

Akaryakıt ve LPG istasyonlarında sunulan oto yıkama, yağ değişimi, lastik değişimi gibi hizmetler tüketicilere ücretsiz veya indirimli olarak sunulabilecek ve bu kapsamda kampanya düzenlenebilecek.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 24
 • Şaşmaz 11 ay önce Şikayet Et
  Otogaz denetimi yapılmıyor. Kalitesiz, farklı bileşenlerden imal edilmiş, yağsız ve kuru otogazlar araçlarda sübabları eritiyor.
  Cevapla
 • CCC 11 ay önce Şikayet Et
  Kullanma o zaman.
  Cevapla
 • Diyet 11 ay önce Şikayet Et
  Bunlar olmassa enerjifiyatlarıda düşer.
  Cevapla
 • size ne veren verir 11 ay önce Şikayet Et
  hangi akla hizmet yasakladıydınız
  Cevapla
 • Gara Bayram 11 ay önce Şikayet Et
  Siz serbest yapsaniz da istasyon kar zaten vermezler malum ülkede insandan çok araba var adam satma zahmeti duymuyorki bu kadar araç bolluğu da
  Cevapla
 • huseyinl 11 ay önce Şikayet Et
  firma ve vatandaşın işine yarayacak böyle güzel promosyonlara epdk neden karışır anlamıyorum. çünkü epdknın cebine giren parayok, vatandaşa yarıyor sanane kardeşim isteyen rekabet için istediği hediyeyi verir. Mayk bebek gibi efsane oyuncaklar istiyoruz, epdk esas meselelere eğilse daha iyi.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle