HalalBooking'e 2 milyon dolarlık yatırım!

HalalBooking, ABD’de sektörün önde gelen sağlıklı yaşam e-ticaret sitesi, New York merkezli FSAstore.com'un kurucu ortağı Azar Gurbanov liderliğindeki bir grup bireysel yatırımcıdan 2 milyon dolarlık bir yatırım elde ettiğini duyurdu.

HalalBooking'e 2 milyon dolarlık yatırım!
HalalBooking'e 2 milyon dolarlık yatırım!
GİRİŞ 26.09.2019 09:49 GÜNCELLEME 26.09.2019 10:00

HalalBooking CEO’su Elnur Seyidli konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Potansiyel yatırımcılarla yapılan bir dizi toplantının ardından, ön-seri A yatırım aşamasına başlayacağımızı duyurmaktan mutluluk duyuyorum. Ana yatırımcı 1 milyon dolarlık bir taahhütte bulundu, diğer katılımcıların listesini ise tamamlıyoruz. Ekim ayına kadar sonuçlandıracağımız nihai aşama toplamının 2 veya muhtemelen 2.5 milyon dolar bulmasını bekliyoruz. Bu yatırım, kilit pazarlarımızdaki pazarlama harcamalarını artırarak 2020 için mevcut büyümemizi daha da hızlandırmamızı sağlayacak” dedi.

 

HALALBOOKİNG'DEN YENİ BİR REKOR

2019'un ilk yarısı, arama ve rezervasyon platformu HalalBooking için oldukça başarılı geçti ve 2018'in aynı dönemine oranla net gelirde %60'ın üzerinde büyüme sağlandı. Temmuz ayında, HalalBooking.com web sitesinde yapılan 4.5 milyon dolarlık online rezervasyonla yeni bir aylık rekor kırıldı.

Teknik inovasyonları ile tanınan HalalBooking, dünya çapındaki müşterileri ve partner acenteleri için kullanıcı deneyimini geliştirmek üzere yeni özellikler sunmaya devam ediyor. 

Seyidli sözlerine şöyle devam etti: “Başlangıçta, 10 milyon dolarlık daha büyük bir A Serisi yatırım turu yapmayı planlıyorduk, ancak bu yıl 2-3 milyon dolarlık daha küçük bir tur yapmanın daha iyi olacağına karar verdik. Bu durum, 2020 büyüme planlarımızı hızlandırmamızı ve 2020'de 10-20 milyon dolarlık bir A Serisi turu yapmamızı ve 2024 yılına kadar 1 milyar dolarlık 'unicorn' firma olma hedefimizi gerçekleştirmemizi sağlayacaktır. Helal özellikli seyahat pazarı dünya genelinde büyüme sağladıkça ve bu 230 milyar dolarlık niş etrafında farkındalık arttıkça daha fazla ilgi görüyoruz. Her geçen gün, yatırımcılar önemli boyuttaki niş sektörlere yatırım yapmakla daha çok ilgileniyorlar ve iş modelimizin dünyadaki helal bilinçli seyahat severler için seyahat etmeyi gerçekten kolaylaştırmasına yardımcı olması da onları etkiliyor.”

Satış ve Pazarlama Grubu Başkanı Ufuk Seçgin ise; “Öncelikle pazarlama faaliyetleri için kullanacağımız bu yatırımın zamanlaması daha iyi olamazdı çünkü dünyanın en büyük niş online seyahat acentelerinden biri olan Secret Escapes'in eski İngiltere Genel Müdür’ü Sebastian Fallert artık bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak aramızda bulunmaktadır. Sebastian, Bilgi İşlem dalında doktora derecesine (Cambridge Üniversitesi) sahip, başarılı çıkışları ile bilinen işler kurmuş deneyimli bir girişimcidir. 2020 yılı büyüme hızlanmamız konusunda bize yardımcı olacak” dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR