İran'dan Türkiye'ye davet: İyi bir potansiyel var

İran İslam Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosu Hossein Saberi, İran'da yatırım için iyi bir potansiyel olduğunu, Türk iş adamlarının İran’da yatırım yapmasının kendilerini mutlu edeceğini belirtti.

İran'dan Türkiye'ye davet: İyi bir potansiyel var
İran'dan Türkiye'ye davet: İyi bir potansiyel var
GİRİŞ 25.09.2019 13:02 GÜNCELLEME 25.09.2019 14:03
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nı (TTSO) ziyaret eden İran İslam Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosu Hossein Saberi, Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu ile bir araya geldi.

Hacısalihoğlu ile bir süre sohbet eden Saberi, İran-Türkiye ilişkilerinin gelişmesi için tüm gücüyle çalışacağını ifade etti. Saberi, İran'dan Trabzon'a turist ve iş adamlarının geldiğini anlatarak şöyle devam etti:

"İran'da da yatırım için iyi bir potansiyel var. Türk iş adamlarının  İran'da yatırım yapması bizi mutlu eder. Turizm geliştiği için otel yatırımları  iyi bir fırsattır. Ayrıca petrokimya ve petrol ürünleriyle ilgili yatırımlar  yapılabilir. Türkiye'nin gelişmesini kendi ülkemizin gelişmesi gibi görüyoruz.  Ben de görevde olduğum süre içinde kardeşlik bağının güçlendirilmesi için elimden  geleni yapacağım."

"UMARIZ Kİ TİCARETİMİZ VE İLİŞKİLERİMİZ ARTAR"

Hacısalihoğlu da yeni göreve başlayan Başkonsolos Saberi'ye görevinde başarı temennisinde bulunarak, "Umarız ki sizin döneminizde iki ülke iş birliği gelişir, ticaretimiz ve ilişkilerimiz artar." dedi.

Trabzon'un ekonomisiyle ilgili de bilgilendirmede bulunan  Hacısalihoğlu, "Trabzon'da bazı yatırımları olan İranlı iş adamları var. Onlara  elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz. Biz de zaman zaman İran'daki turizm  fuarları ve çeşitli etkinliklere katılarak başta turizm olmak üzere  ilişkilerimizi güçlendirmeye çalışıyoruz." diye konuştu.

Konuşmaların ardından Hacısalihoğlu ve Saberi, ziyaretin anısına karşılıklı plaket ve hediye takdiminde bulundu. Saberi, daha sonra TTSO Özel İpekyolu Müzesi'ni de gezerek, tarihi eserler hakkında bilgi aldı.

 

 

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Adana01 8 ay önce Şikayet Et
    İrana yatırım yapılmaz, peşin iş yapacaksın sadece. para yatacak ürün gidecek.
    Cevapla
  • Kemal 8 ay önce Şikayet Et
    Gelin Paralarınızın üzerine yatalım diyor.Daha önce Çine İrana gidenlerle bir görüşsünler milleti nasıl çarptıklarını bir anlatsınlar.
    Cevapla