Çelik'ten CHP'nin IMF ile görüşmesine tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ""İktidar partisi değiller, herhangi bir şekilde Türkiye'yi yönetme sorumlulukları yok. Dolayısıyla ne görüştüklerini açıklamaları kendilerinin bileceği bir iş. Garip olan da IMF mi CHP'nin ekonomi ile ilgili eleştirilerine danışmanlık yapıyor? CHP'liler mi IMF'ye danışmanlık yapıyor, hatlar karışmış durumda" dedi.

GİRİŞ 23.09.2019 09:19 GÜNCELLEME 23.09.2019 09:50
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

 AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP'nin Uluslararası Para Fonu (IMF) ile görüşmesine ilişkin, "Burada enterasan olan şu; her gün 'Bu hükümet eninde sonunda IMF'ye gidecek' diye eleştiride bulunuyorlar, ondan sonra da gidip saklı bir şekilde IMF yetkilileri ile görüşüyorlar. Burada çifte standart var. Bir de kendileri açısından yine tutarsız bir durum var." dedi.

 

 

Çelik, CHP'li bazı vekillerin IMF ile görüştüğü haberlerine ilişkin AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

CHP'nin 31 Mart yerel seçimlerinden önce sık sık iktidarın IMF ile anlaşacağını ileri sürdüğünü anımsatan Çelik, "Bu iddiaları da hükümetin politikalarına karşı bir argüman olarak öne sürüyorlardı." dedi.

IMF ile görüşen kişilerin halihazırda ekonomiyle ilgilenen kişiler olduğuna dikkati çeken Çelik, "Burada enterasan olan şu; her gün 'Bu hükümet eninde sonunda IMF'ye gidecek' diye eleştiride bulunuyorlar, ondan sonra da gidip gizli saklı bir şekilde IMF yetkilileri ile görüşüyorlar. Burada çifte standart var. Bir de kendileri açısından yine tutarsız bir durum var. " değerlendirmesinde bulundu.

"CHP Mİ IMF'YE DANIŞMANLIK YAPIYOR, IMF Mİ CHP'YE"

Çelik, 31 Mart seçimlerinden önce CHP'nin hükümetin ekonomi politikalarını eleştiren bir tutum içerisine girdiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Ama şimdi görüyoruz ki bu tip gizli saklı görüşmeleri kendileri yapıyorlar. Tabii anormal olan şey şu; iktidar partisi değiller, herhangi bir şekilde Türkiye'yi yönetme sorumlulukları yok. Dolayısıyla ne görüştüklerini açıklamaları kendilerinin bileceği bir iş. Garip olan da CHP'nin ekonomi ile ilgili eleştirilerine IMF yetkilileri mi danışmanlık yapıyor, CHP'liler mi IMF'ye danışmanlık yapıyor, hatlar karışmış durumda."

Çelik, CHP'nin tavrının baştan beri "tutarsız" olduğunu vurgulayarak, "Görüşeceklerse de açık bir şekilde görüşürler, görüşmeyi yaparken de 'Hükümet seçimden sonra IMF ile anlaşacak' diye bir propaganda yapmazlar en azından. Hükümeti IMF ile anlaşacak diye negatif bir propaganda yapmak için böyle bir eleştiriye tabi tutuyorlar, ondan sonra da görüyoruz ki meğer kendileri bunu görüşüyorlarmış." ifadelerini kullandı.

CHP'NİN "TÜRKİYE YÖNETİLEMİYOR" İDDİALARINA YANIT

Çelik, CHP'nin neredeyse her gün ekonomiye yönelik yorumlarda bulunduğunu ve Türkiye'nin yönetilemediğini söylediğini aktararak, şöyle konuştu:

"Hayatta hiçbir yönetme sorumluğu almamış kişiler, Türkiye'nin yönetilemediğine dair uzun uzun açıklamalar yapıyorlar. Ama ortaya koydukları performansa bakıyorsunuz, sadece kulis faaliyetinden ya da konferans düzenlemekten ya da otellerde birtakım gizli görüşmeler yapmaktan ibaret.

 

 

Cumhurbaşkanımızın da söylediği bir şey vardı. 'Bunlar bir gün iktidara gelirse ilk yapacakları iş Türkiye'yi IMF'ye teslim etmek olur' diye bir ifadesi var. O tespitin de ne kadar doğru olduğu görülmüş oluyor."

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
ömer çelik imf
YAZDIR
YORUMLAR 11
 • ÖNCE VATAN 8 ay önce Şikayet Et
  ya arkadaş inanın ne yazacağımı bilemiyorum çünkü çok kelime var söylenecek bu gizli toplantı zaten meşruiyet dışı bir toplantı ve bunlar neyin nesi kim oluyor bu kadar düzam bazlık ahlak kurallarını aşmak vatanı bölmek insanlık dışı hareketler ya chp sen kimin bayrağını taşıyorsun inan bana sakın türk deme sen 10 yaşındaki çocuğu bile kandıramazsın ayıptır yazıktır bu rezillik ve kepazeliktir bu atatürkün partisine yakışmayan hareketlerdir SİZDE YÜZ OLMADIĞI İÇİN BUNADA BİR KILIF BULURSUNUZ PİŞMİŞ KELLE GİBİ SIRITIRSINIZ
  Cevapla
 • gakko 8 ay önce Şikayet Et
  Nasil chp boş beleş bir parti ise yandaşlari onlardan daha boş beleş seçmeni zaten bitmiş bir halk kitlesine sahip
  Cevapla
 • Selim asaf 8 ay önce Şikayet Et
  Derhal Imf ile yetkisiz görüşme yapan Chp liler yargılanmalı, amaçları Türkiye de Ekonomik kaos çıkarıp hükümeti düşürmek ve Chp-i.parti koolisyonunda IMF destekli hükümet kurup bu milleti FAİZ-BORÇ batağına sürüklemek. İktidar olmaya giden yolda faizin önünü açıp ülkeyi perişan edecekler
  Cevapla
 • klas 8 ay önce Şikayet Et
  Ülkeye millete ihanet varsa kesin chp vardır arkasında
  Cevapla
 • Osman hamdi 8 ay önce Şikayet Et
  Allah kimseyi chp li yapmasın. chp li olacağıma dünyaya en uzak galakside biryerlerde toz zerresi olmayı yeğlerim.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle