Erdoğan duyurdu! Yeni dönem başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'ye hareketi öncesi düzenlenen basın toplantısında sigara ile yeni mücadelede taksilerde şoför ve yolcuyu kapsayacak sigara yasağının uygulanacağını ve yeni dönemin başlayacağını açıkladı.

GİRİŞ 21.09.2019 14:07 GÜNCELLEME 21.09.2019 15:18
Bu Habere 44 Yorum Yapılmış

Sigarayla mücadeleye değinen Erdoğan,"Araçta yazılı kayda girmek suretiyle şoför de içemeyecek arkada oturanlar da sigara içemeyecek. Şimdi bunun üzerindeyiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

 

Ben yolda görüyorum, takside şoför sigara içiyor bazen ben de işaret ediyorum ayıptır diyorum. Yazılı kaideye girmek suretiyle şoför de içemeyecek arkada oturanlar da sigara içemeyecek. Şimdi bunun üzerindeyiz.

Gençlik yıllarımda top oynadığım yıllar kulübümüzün tavanı sigara dumanından adeta kızarırdı. Böyle sigara içerlerdi. Kim bunlar sporcu, üyeler vs. Bir yandan oyun oynayıp bir yandan sigara dumanı tavan rengini değiştirir. Biz de geçer arka tarafta bilardo oynardık.

 

 

Bakıyorsunuz batı ülkelerinin bir kısmı dışarıda bile sigarayı yasakladı. Biz insanımızın sağlığını ön plana çıkartmayacak mıyız? Kapalı mekanlarda asla, dışarıda bile belli yerlerde balkonlarda da hassasiyetlerimiz var. Para cezası vs. ne gerekiyorsa bunlar olacak.

Ben hala paket toplamaya devam ediyorum. Bazılarında sigara ön cepte duruyor hemen çekip alıyorum.

ELEKTRONİK SİGARADA VERGİ ARTACAK

Bir de elektronik sigara hikayesi var. Sanki neymiş dudak alışkanlığı var ya ondan dolayı yoksa zararı yok. Hepsi hikaye. Ve onda bir de gümrükte bazı sıkıntılar var maalesef sayın Bakanım da bunu duysun. İçişleri ve gümrük muhafaza çok daha yoğun bir savaşa girip yüksek vergiler koyarak işi çözeceğiz.

Nargileyle mücadele ve nargile konusunda da aynı mücadelemizi sürdüreceğiz. Nargile sigaradan az zararlıdır diyenler saflığa yatıyor. Tam aksine daha zararlıdır sigaradan.

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 44
 • bediratak 8 ay önce Şikayet Et
  Abi sigarayı ülkeye sokmayın marketlerde şurda burda satmayın olsun bitsin
  Cevapla
 • .... 8 ay önce Şikayet Et
  Lütfen açık alanda da içmesinler,belirli yerleri olsun yeter! Çünkü biz içmeyenler temiz hava almaktan mahrumuz. Kendilerini zehirlendikleri gibi bizleri de zehirlemesinler!!!
  Cevapla
 • el_turco 8 ay önce Şikayet Et
  git uzayda yaşa o zaman..
  Cevapla
 • METİN 8 ay önce Şikayet Et
  sigara içenlerin SGK primleri artsa herkes sigarayı bırakır.
  Cevapla
 • abuzer kılınç 8 ay önce Şikayet Et
  kahvehanelerse kaldıralım. kahvehaneye girip çıkanın üstü başı leş gibi kokuyor.
  Cevapla
 • Vatandaş 8 ay önce Şikayet Et
  Kapalı alanlardaki sigara yasağını taksiler dahil sonuna kadar destekliyorum. Yalnız kişinin özel aracında içmesine ve açık alanların bazılarının bu yasağa dahil edilmesini doğru bulmuyorum.Ben şahit olduklarıma bakarım.üç çocuk meselesinde bir karışılmadık burası kalmıştı diyen,patates,soğan,hakaretleri,poşet işinde marketlerde edilen beddualar.Bunlara hemen hemen herkes şahit olmuştur.Aman dikkat.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle