Binlerce sözleşmeli personele kadro müjdesi...

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'den sözleşmeli personele müjde geldi.

Binlerce sözleşmeli personele kadro müjdesi...
Binlerce sözleşmeli personele kadro müjdesi...
GİRİŞ 20.09.2019 16:18 GÜNCELLEME 20.09.2019 16:19
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Fazla mesai konusunda çok hassas olduklarına işaret eden Gül, "Bu  konuda komisyon başkanlarımıza da çok sıkı telkinlerimiz var. Bir alın teri  kurumadan çalışanımız neyi hak ediyorsa asla ve asla bu teri kurumadan onun  hakkını vermek bizim görevimiz. Bu konuda büyük gayret içerisindeyiz." diye  konuştu.

 

Özellikle idari anlamdaki kalem müdürlüklerinde bu konuda bir ihtisas,  kaliteyi artırıcı çalışmaları paylaştıklarını vurgulayan Gül, şöyle devam etti:

 "Ama bunu yaparken özellikle çalışan arkadaşlarımızın, yıllarca icra  katibi, zabıt katibi olarak çalışmış arkadaşlarımızın da haklarını koruyacağız.  Onlar da bu sınava girebilecekler, yükselebilecekler. Bu konuda da sizlerin  emeğini asla gözden uzak tutmayacağız.
 
Bir diğer konu, sözleşmeli arkadaşlarımız özellikle bazı kurumlarda  var. Esasen aynı işi yapan arkadaşlarımızın bu konuda, özellikle adalet  teşkilatında yine çabamız buna önem verip uğraşacağız. İnşallah sözleşmeli  arkadaşlarımızın hepsinin kadroya geçmesi hususunda biz de çabalarımızı  sürdüreceğiz. İnşallah o konuda da güzel bir netice alırız. Çünkü hem çalışma  barışı hem yapılan iş itibarıyla hem de bazı hususlarda adımlar atmak  istediğimizde sözleşmeli mevzuatı karşımıza çıkıyor ama biz bu konuda da bir  farklılığın olmaması gerektiğini düşünüyoruz bakanlık olarak. Bunu geçen dönemde  çalıştık Meclis çalışmalarında, bu dönem inşallah takipçisi olacağız."  Gül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde hükümetlerinin  adliye konusunda çok önemli hizmetler yaptığını kaydetti.

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 6
 • İstanbullu 1 yıl önce Şikayet Et
  Belediye binaları gibi ferah çalışma alanları, istiyoruz. polisler kadar olmasa da bizde yıpranıyoruz. Sinir sistemi, psikolojimiz iyi değil nefes alamıyoruz aşırı yıpranma var istanbulda maaşlarda iyileştirme istiyoruz.
  Cevapla
 • Vn.. 1 yıl önce Şikayet Et
  Vekil ebe hemşireler 10 yıla yakindir perişan kadro verin özlük haklarını verin kusturmeyin allah rızası icin
  Cevapla
 • Vekil ebe hemşire 1 yıl önce Şikayet Et
  İnşallah bakanım tüm sözleşmelilere MÜJDE BEKLİYORUZ KADRO İSTİYORUZ
  Cevapla
 • Fatih 1 yıl önce Şikayet Et
  Hadi. hayirlisi
  Cevapla
 • bir vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  yalnızca adliyedeki sözleşmelilermi belediye çalışan sözleşmelileride kapsıyormu acaba
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle