Erdoğan'dan binlerce kişiye müjde! Zam geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kredi veya burs olarak lisans öğrencilerimize aylık 500 lira ödüyoruz. Şimdi tabi yeni bir zam daha gelecek." dedi.

GİRİŞ 18.09.2019 13:23 GÜNCELLEME 18.09.2019 14:15
Bu Habere 30 Yorum Yapılmış

Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2019-2020 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni'nde konuştu.

 

Öğrencilere verilen kredi ve burs desteklerine ilişkin de bilgi veren Erdoğan, "Kredi veya burs olarak olarak lisans öğrencilerimize aylık biliyorsunuz 500 lira ödüyoruz. Şimdi yeni bir zam daha gelecek. Yüksek lisans öğrencilerimize bin lira, doktora öğrencilerimize  bin 500 lira veriyoruz. Bu imkandan faydalanan öğrenci sayısı 1 milyon 613 bindir.  Harç filan var mı? Kaldırdık mı, kaldırdık. Harç verildiği zaman kıyamet koparanlar acaba şimdi nerede? Şimdi ortada yoklar. Ama biz devlet olarak milletimize karşı olan o görevi de yerine getirdik. Üstelik Türkiye attığımız tüm bu tarihi adımlara rağmen, nüfusa göre, üniversite sayısı bakımından hala oldukça mütevazi bir yerde bulunuyor" dedi. 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 30
 • AHMET 1 yıl önce Şikayet Et
  Özel Sektör SGK emeklisinin hali ne olacak
  Cevapla
 • dogrudur 1454 1 yıl önce Şikayet Et
  Reisim EYT de bekliyor heyecanla fakirin sofrası sevinsin haklari verilsin
  Cevapla
 • şişman çocuk 1 yıl önce Şikayet Et
  EYT bir hak değildir, aksine gelecek nesillerin hakkının gasbıdır.
  Cevapla
 • Ömer 1 yıl önce Şikayet Et
  Fitre, zekat, sadaka ve hayır işlerinde geleceğimiz olan okuyan gençlere öncelik vermeli, onlara burs sağlamaya özen göstermeliyiz.
  Cevapla
 • Ömer 1 yıl önce Şikayet Et
  Kredi ve bursun ne olduğunu bile bilmede komik ve üzücü yorum yapanlar var.Burs ve kredi seçim yatırımı için verilmez.Kredi geri ödenmek üzere verilir. Burs HAK edene verilir.Tüm şartlar KYK nın sayfasında var.
  Cevapla
 • Vatansever 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayın Cumhurbaşkanım eğitimde birliktelik olmalı. Örnek verecek olursak; YÖK' ü kapatın, Devlet Üniversitelerini Milli Eğitim Bakanlığına bağlayın, Rektörü kaldırın İl Milli Eğitim Müdürü o ilin en üst eğitim amiri olsun, ilkokullar,ortaokullar,liseler ve Üniversiteler (fakülte,yüksekokul,myo vb.) tek bir çatı altında toplansın. Kısacası bir ilin Milli Eğitim Müdürü tüm eğitimden sorumlu olsun.
  Cevapla
 • Yok yaa 1 yıl önce Şikayet Et
  İSTERSEN askeri polisi savcılığı felan da milli egitim müdürüne aglasınlar olurmu.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle