Ve Rusya'dan 'dolar' hamlesi! 2020'den itibaren...

Rusya Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Anton Siluanov, ''2020’de dolar olmayan para birimlerinden, muhtemelen avro ve belki yuan üzerinden borçlanacağız'' dedi.

Ve Rusya'dan 'dolar' hamlesi! 2020'den itibaren...
Ve Rusya'dan 'dolar' hamlesi! 2020'den itibaren...
GİRİŞ 13.09.2019 06:45 GÜNCELLEME 13.09.2019 08:57
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Rusya Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Anton Siluanov, 2020’de ABD doları üzerinden dış borçlanma gerçekleştirmeyeceklerini belirterek, “Muhtemelen avro ve belki yuan üzerinden borçlanacağız.” dedi. 
 
Siluanov, başkent Moskova’da gazetecilere yaptığı açıklamada, 2019’nın sonuna kadar dış borçlanma planlamadıklarını söyledi.
 
Gelecek yıla ilişkin planlamada dolardan uzaklaşacaklarını anlatan Siluanov, “2020’de dolar olmayan para birimlerinden, muhtemelen avro ve belki yuan üzerinden borçlanacağız.” diye konuştu.
 
Rusya Merkez Bankası verilerine göre, ülkenin uluslararası rezervlerinde doların payı, geçen yıl 2017’ye kıyasla 23,1 puanlık düşüşle yüzde 22,7’ye gerilerken, avronun payı 10 puanlık yükselişle yüzde 31,7’ye, yuanın payı 11,4 puanlık artışla yüzde 14,2’ye yükseltildi.
 
Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanı Maksim Oreşkin de Maliye Bakanlığı ve  Merkez Bankası ile birlikte ülke ekonomisinin “dolarsızlaştırılması” için çeşitli adımlar atılacağını duyurmuştu. 

 

 

KAYNAK: AA
ETİKETLER
hamle
YAZDIR
YORUMLAR 11
 • Anna 1 yıl önce Şikayet Et
  Hiç inanmayin! Putin zaaten kaç defa bu konuda yalanci çiktı. Kaç senedir aynı şarkı "şu sene itibaren dolardan vazgeçeceğiz". Yalan yalan hep yalan. Her sene aynı yalan ve hep uzatıyorlar.
  Cevapla
 • misafir8 1 yıl önce Şikayet Et
  ABD enflasyon verileri yalandan ibaret. Suud ailesinin paraları hep dolarda. ABD ye ve yahudi terörüne direkt destek sağlıyor. Bizim sanayicimiz aptal olmasada yuan gibi para birimlerine yönelse? ki çoğu rum ve ermeni! bu iş daha hızlı düzelebilir.
  Cevapla
 • Uğurx1 1 yıl önce Şikayet Et
  Çin.rusya.Türkiye.hindistan.iran.gibi birçok ülke var.hepsi biden yüklenilirse bir anda tamamen biter ve abd nin sonu olur nasıl diyorlar THE END
  Cevapla
 • Abdullah 1 yıl önce Şikayet Et
  Hadi bakalım abd nin işi ancak paradan biter.
  Cevapla
 • Müntakim olan ALLAH 1 yıl önce Şikayet Et
  abd zatwn $$ kaldıracak gücü bitti $$ doların.yeni para geliyor adı libra facebook şirketinin parası
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle